Посольство США закликало правоохоронців розслідувати напади на ромів в Україні

Посольство США закликало правоохоронців розслідувати напади на ромів в Україні

У Києві спалили табір ромів / Фото: Facebook/Сергій Мазур

Напади сталися у Києві і під Львовом.

Посольство США в Україні закликало правоохоронців розслідувати нещодавні напади на ромів.

"В Україні ніхто не повинен жити в страху через те, ким він є… Справедливість і толерантність по відношенню до меншин є ключовими в новій Україні", - йдеться у заяві американського посольства, оприлюдненому у Twitter.

Нагадаємо, 21 квітня члени націоналістичної організації С14 розібрали і спалили табір ромів на Лисій горі в Києві. Активіст організації С14 Сергій Мазур заявив, що роми покинули Лису гору "після переконливих законних аргументів". 

25 квітня поліція повідомила про відкриття двох кримінальних проваджень за фактом розгону ромського табору. Провадження відкриті за двома статтями Кримінального кодексу України - "порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії" та "хуліганство".

Підставою для відкриття кримінальних проваджень стало відео розгону ромів, яке 25 квітня з'явилося в Інтернеті. На кадрах видно, як ромські батьки з дітьми біжать від молодих людей в масках та без. Молодики кидають в ромів камені і пшикають газовими балонами. Чути, як роми кличуть на допомогу правоохоронців.

9 травня невідомі спалили ромський табір, розташований поблизу селища Рудне Залізничного району Львова. Унаслідок підпалу було знищено майно ромів, самі мешканці табору залишили поселення. 

ТСН.Тиждень з'ясував, що могло стати причиною спалення табору ромів у Києві

ТСН.Тиждень з'ясував, що могло стати причиною спалення табору ромів у Києві

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація