Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Постпред розповів, що робитиме офіс ООН в Україні

Рішення про створення офісу має прийняти генсек ООН.

Офіс підтримки ООН в Україні повинен зайнятися демілітаризацією Донбасу, припиненням вогню, а також подальшою реінтеграцією.

Про це повідомив постійний представник України в ООН Юрій Сергєєв у інтерв'ю для Дзеркало Тижня.

"ООН пропонує як сприяння виконання Мінських угод створити в Україні Офіс підтримки, який як раз і повинен зайнятися проблемою припинення вогню, демілітаризацією регіону та його подальшою реінтеграцією. Остаточний мандат буде залежати від консультацій, які ми повинні провести з ОБСЄ та ЄС. Очевидно, що якісь рішення будуть і з боку Європейського Союзу. Все це в сукупності повинно сприяти імплементації Мінських угод", - заявив постпред.

За словами Сергєєва, офіс доповідатиме генеральному секретареві ООН щодо ситуації на Сході України і пропонуватиме варіанти допомоги."Наприклад, коли виникне необхідність у фахівцях з розмінування, ООН надасть допомогу в цьому, залучаючи свій спецпідрозділ UNMAS. Дійде справа до роззброєння — тоді постане питання про направлення експертів, які мають досвід роззброєння після конфліктів, наприклад, в Африці. Офіс підтримки повинен привнести міжнародний миротворчий досвід, якого немає у ОБСЄ", - пояснив Сергєєв.

Він також зазначив, що рішення про створення офісу прийматиме генсек ООН після консультації із Радою Безпек організації.

Сергєєв наголосив, що створення офісу підтримки ООН в Україні не виключає можливості введення повноцінної миротворчої місії, про яку просить Україна.

"Ми не відкликали своє прохання, воно знаходиться в роботі. Щодо нього тривають консультації. Але все буде залежати від подальшого розвитку ситуації", - повідомив постпред.

Нагадаємо, що раніше президент України Петро Порошенко та генеральний секретар ООН Пан Гі Мун домовилися про створення офісу підтримки ООН в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції