Постпред РФ розповів, скільки тисяч військових Росія перекинула в Крим перед анексією півострова

Втім, посадовець все заявляє про законність перебування російських військових в Криму у 2014 році

Російська Федерації перекинула до Криму 9 тисяч військовослужбовців напередодні анексії півострова. Про це повідомив постпред Росії при ЄС Володимир Чижов, пише "DW".

За його словами, у березні 2014 року передислокація російських військових проводилась літаками.

Постпред Росії розповів, що на півострові в момент анексії розташовувалось 16 тисяч військових РФ.

"Пробіл в 9 тисяч осіб був швидко заповнений через відправку додаткового підкріплення по повітрю", - заявив Чижов.

При цьому, Чижов наголошує, що присутність російських військових на півострові була цілком законною.

"Відповідно до двосторонньої угоди між Росією і Україною від 1997 року, РФ отримувала право на військову присутність в Севастополі, де розташовувалася головна база (Чорноморського) флоту РФ, а також по всьому Криму в кількості не більше 25 тисяч чоловік особового складу", - сказав він.

Нагадаємо, у міністерстві закордонних справ Російської Федерація заявляють, що наприкінці лютого 2014 року на території України знаходились російські військові "в дуже великій кількості". Кількість військових не перевищувала тієї, яка зафіксована у Будапештському меморандумі. Згідно з цим документом, країни, які підписали меморандум, в тому числі і Росія, зобов'язані "утримуватися від загрози сили і застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності України, що ніякі їх озброєння ніколи не будуть застосовані проти України".

Втім, двоє фінських вчених довели безглуздість п'яти основних "аргументів", які Кремль наводив для виправдання і навіть необхідності свого вторгнення і анексії Криму. Професор міжнародного права Лаурі Ханнікейнен і доктор Теро Лундстедт з Хельсінського університету в зробили це у своєму дослідженні під назвою: "Аргументи щодо вторгнення Росії в Крим заводять міжнародно-правові доктрини у глухий кут". Експерти звертають увагу, що найчастіше Росія згадує Косово, коли виправдовується за злочин проти сусідньої країни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: