Постпред України при ООН: Росія використовує Крим для військового втручання у Сирію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

РФ також змушує жителів Криму брати участь у російських військових операціях за кордоном.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив, що Росія не планує зупиняти окупацію Криму, а постійна мілітаризація Азовського моря стала вкрай серйозною проблемою.

Про це він сказав під час лекції у Гарвардському університеті у п'ятницю, 9 листопада.

Єльченко підкреслив, що метою Кремля є тотальне військове панування у Чорноморському регіоні та за його межами.

"Наприклад, Крим часто використовується як штаб-квартира та база постачання російської військової участі в Сирії. Росія також змушує жителів Криму, зокрема через тиск або пропаганду, брати участь у російських військових операціях за кордоном. Саме тому це не можна вважати просто українським або регіональним питанням", - зазначив постпред.

За його словами, ця проблема має сильний стратегічний вплив на всю європейську безпеку. "Крим - це не тільки тестовий майданчик для нового російського озброєння та потенційної зони для розповсюдження ядерної зброї, але також є ключовим елементом російської військової експансіоністської політики", - наголосив дипломат.

Він підкреслив, що РФ подвоїла свої військові сили на півострові і продовжує підготовку кримської військової інфраструктури для розгортання ядерної зброї, включаючи реконструкцію сховищ ядерних боєголовок.

Єльченко зауважив, що будівництво Керченського мосту Росією також загрожує довготривалими негативними наслідками для прибережного та морського середовища Азовського моря, оскільки воно окрім порушення свободи міжнародного судноплавства завдає суттєвої шкоди екології: перешкоджає циркуляції води, збільшує ерозію та шкодить природоохоронним територіям.

"Цей міст простягається з території Росії на суверенну територію України, тим самим збільшуючи кількість важкої зброї, обладнання та військового персоналу у Криму... Тому, тут залишається серйозна загроза морського нападу з Азовського напрямку у разі масштабної військової конфронтації", - додав він.

Нагадаємо, у жовтні Європарламент ухвалив резолюцію, в якій йдеться про те, що Рада Європейського Союзу має готуватися до посилення санкцій проти Росії через загострення безпекової ситуації в Азовському морі.

У червні Reuters оприлюднило розслідування, в якому йшлося, що з липня 2017 по травень 2018 року з анексованого РФ Криму до Сирії поставили щонайменше 170 тисяч тонн зерна.

Відео Росія небезпечно загострює ситуацію в акваторії Азовського моря

Цього тижня посланці Росії без лишнього розголосу прибули до Києва, щоб уже з українськими чиновниками полюбовно домовитися про квоти на вилов риби в Азовському морі. Незважаючи на те, що частина цієї делегації взагалі не мала права перетинати наш кордон. Але бюрократи, схоже, вирішили: війна-війною, а рибка у мутній воді - за розкладом. І це при тому, що в цьому ж морі - росіяни вже кілька місяців пресують український флот. 

Росія небезпечно загострює ситуацію в акваторії Азовського моря

Залиште свій коментар

Вибір редакції