Постраждалі від Голодомору зможуть вимагати компенсації від іноземних країн

СБУ та МЗС незабаром з'ясують перелік компаній та іноземних урядів, які були причетні до Голодомору, щоб українці могли подати до них позови про матеріальне відшкодування.

Рішення Апеляційного суду Києва, яким керівників більшовицького тоталітарного режиму було визнано винними у геноциді в Україні в 1932-1933 роках, відкриває можливість отримати грошові компенсації для тих, хто пережив Голодомор і постраждав від нього.

Про це заявив глава Служби безпеки Валентин Наливайченко. Він розповів, що СБУ спільно з Міністерством закордонних справ планують з’ясувати, кому і куди за кордон постачалося конфісковане в ті роки в Україні збіжжя. Мета цієї роботи – встановлення компаній, корпорацій і урядів, які отримали "комерційний зиск" від злочинних дій тодішньої комуністичної верхівки СРСР з конфіскації збіжжя та майна населення України.

На думку Наливайченка, отримана інформація в подальшому може стати підставою для позовів до цих компаній з метою отримання компенсаційних виплат постраждалим під час Голодомору 1932-1933 років.

Керівник СБУ також відзначив, що такі дії є загальновизнаною світовою практикою щодо компенсацій жертвам злочинів проти людяності, а саме таким злочином і є, згідно з рішенням суду, Голодомор в Україні.

За інформацією Наливайченка, зараз в Україні проживають сотні тисяч осіб, які пережили і постраждали від Голодомору, і які мають повне право на отримання компенсацій.

Нагадаємо, 13 січня Апеляційний суд Києва визнав керівників радянського тоталітарного режиму винними в геноциді українців - Голодоморі 1932-33 років. Винними було визнано Йосипа Сталіна (Джугашвілі), В'ячеслава Молотова (Скрябіна), Лазаря Кагановича, Павла Постишева, Станіслава Косіора, Власа Чубара та Менделя Хатаєвича.

Кримінальну справу було закрито у зв'язку зі смертю названих людей.

У свою чергу, голова Державної думи Росії назвав судове рішення політичним і спрямованим на те, щоб посваритися з Росією.

Читайте також:

Російська Держдума списала Голодомор в Україні на неврожай

Суд Києва визнав Сталіна винним у геноциді українців

СБУ оцінила втрати України від Голодомору у 10 млн людей

ВідеоПостраждалі від Голодомору зможуть вимагати компенсації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: