Потепління в Україні: головний синоптик розповів, скільки триватиме і чи повернуться морози

Потепління в Україні: головний синоптик розповів, скільки триватиме і чи повернуться морози

Фото: УНІАН

Робити обґрунтовані синоптичні прогнози можна в межах 15 днів.

Потепління в Україні, прогнозоване на 20-21 лютого, триватиме кілька днів. Але попри значне підвищення температури, морози повернуться вже за кілька днів. Але вони будуть не такі потужні.

Про це повідомив директор "Укргідрометцентру" Микола Кульбіда на запит "Радіо Свобода", у п'ятницю, 19 лютого, повідомляє ЗМІ.

За його словами, робити обґрунтовані синоптичні прогнози можна в межах 15 днів. Протягом найближчих двох тижнів температура незначно коливатиметься, проте погода лишатиметься зимовою.

"Ми чекаємо протягом найближчих трьох, навіть чотирьох днів підвищення температури, причому дуже суттєве, а потім невелике зниження, яке буде продовжуватися і надалі таким чином, що нічні температури будуть складати від 5 до 10 градусів морозу, а денні – від 0 до 5 градусів морозу. На півдні й заході України вони досягатимуть плюсових значень. Таким чином можна говорити, що зима продовжується, нічого особливо не змінилося, але температурний режим дійсно буде значно вищим, ніж був, наприклад, минулої ночі", – розповів метеоролог.

Кульбіда припустив, що весна буде ранньою. Він навів поняття метеорологічної весни, яка настає, коли середньодобова температура повітря перевищує 0 градусів за Цельсієм. Останніми роками, за його словами, дати початку метеорологічної весни стали більш ранніми.

"Якщо в середньому ще 30 років назад температура повітря через 0 градусів навіть на півночі України переходила в середині березня, то зараз вона може перейти раніше. Тобто ми маємо говорити про ранню весну навіть на півночі України", – каже директор "Укргідрометцентру".

Він підтвердив, що різкий перепад температури є одним із проявів змін клімату.

"У нас немає жодних сумнівів у тому, що це (перепади температури – ред.) пов’язано із загальними кліматичними змінами, які відбуваються в Україні. Контрастність температурного режиму, інтенсивність випадіння опадів стає все більш вираженою, тому можна говорити про те, що на фоні загального правила, як ми називаємо глобальне потепління чи потепління на регіональному рівні в Україні, – з цього правила завжди бувають винятки, які тільки підтверджують це правило", – підсумував Микола Кульбіда.

Нагадаємо, раніше у "Сніданку з 1+1" директор Гідрометцентру Микола Кульбіда поділився прогнозом на зиму 2020-2021 та зазначив, що зимовий сезон буде характеризуватися різкими змінами погодних умов, підвищеним температурним режимом проти норми, причому значно підвищеним, десь на 2-4°. Похолодання будуть, але короткочасні, можуть бути і достатньо суворі, додав директор Гідрометцентру.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Погода в Україні: синоптики обіцяють потепління вже відзавтра

Погода в Україні: синоптики обіцяють потепління вже відзавтра

Повʼязані теми:

Наступна публікація