Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Потрібні єдині стандарти: перша реакція медиків на руйнування Супрун міфу про бахіли

Лікарі погоджуються, що в західних клініках подібного немає, але й самі установи працюють інакше.

Очільниця міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун порушила тему використання бахіл у медичних закладах країни. На думку чиновниці, їх якщо й варто одягати, то лише в операційних та приміщеннях, де має бути стерильно, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У таких приміщеннях лікарі перевдягаються і перевзуваються в дезінфіковані речі, котрі не виносяться за межі цих зон. Однак для простих відвідувачів суворі вимоги часто починаються вже в коридорах на вході до лікарні – там вимагають "зачохлити" ноги. Супрун міф про бахіли розвінчує та посилається на клініки розвинених країн, де подібного не існує. За словами керівника МОЗ, відсутні вимоги про бахіли і в нормативних документах України.

ВідеоУляна Супрун розвіяла міф про необхідність бахіл у лікарнях для відвідувачів

Тему необхідності бахіл порушила очільниця МОЗ - Уляна Супрун. Зі слів чиновниці, їх варто надягати лише в операційних та приміщеннях, де має бути стерильно. В інших випадках цього робити не варто, навіть якщо у вас це вимагають. Адже це додатковий спосіб нажитись за рахунок пацієнта: одна пара коштує від 2 до 8 гривень.

Уляна Супрун розвіяла міф про необхідність бахіл у лікарнях для відвідувачів

Думку чиновниці поділяє й головний лікар опікового центру Анатолій Воронін, але уточнює, що в нас не такі клініки, як у розвинених країнах. "На 70-80%, а то й більше не мають ні централізованої вентиляції, ні відповідних боксів, де мають бути пацієнти, де тримається високий клас чистоти повітря", - пояснив він. Повідомлення Супрун читали і в "Охматдиті", але апарат, що продає бахіли, досі стоїть прямісінько в фойє лікарні.  "Коли я побачив пост Уляни-Надії, я хотів сфотографувати цей апарат і прокоментувати, що в нас досі апарат стоїть і продається", - зізнався хірург Сергій Петрик.

Самі медики бахілами зазвичай не переймаються. "Персонал у змінному взутті, яке повинно носитись тільки у відділенні, може виходити на вулицю, а потім заходити назад у відділення, зовсім не переодягаючи його і не одягаючи бахіли. Тому тут виходить, що це якісь подвійні стандарти, і ми повинні чітко визначитись, де ми носимо бахіли і де не носимо", - пропонує координатор з інфекційного контролю центру громадського здоров'я Катерина Сояк.

Потребу медзакладів, фармації, закладів харчування та спортзалів в осінньо-зимовий період оцінюють у 10 мільйонів пар бахіл на місяць. Супрун вважає використання поліетилену в таких обсягах необґрунтованим, а величезну кількість використаних бахіл ще й загрозою для навколишнього середовища, оскільки організованої утилізації в Україні немає.

Кореспондент ТСН Маріам Оганнисян

Залиште свій коментар

Вибір редакції