Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Потужний землетрус у Румунії охопив Західну Україну

Землетрус магнітудою 5,7, епіцентр якого знаходився в районі Вранча, охопив Румунію, Молдову та Західну Україну.

Землетрус магнітудою 5,7 стався вранці в неділю, 1 травня, в Румунії. Він охопив всю території Румунії, Молдову і західну частину України.

Жертв і руйнувань немає. Епіцентр землетрусу знаходився в районі Вранча на глибині близько 140 км.

Район Вранча розташований у вигині Середньокарпатского хребта і є найбільш сейсмонебезпечним у Румунії. У 1977 році там стався землетрус силою 8 балів в епіцентрі і близько 7,5 - у Бухаресті, де загинуло близько 1,5 тис. людей.

Директор румунського інституту фізики землі Георге Мермуряну заявив, що найближчим часом не очікується більш потужний, катастрофічний, землетрус силою понад 7 балів, який прогнозувався раніше.

Разом з тим, він стверджує, що такий землетрус у регіоні може статися після 2020 року.

Нагадаємо, катастрофа в Японії виступила каталізатором для землетрусів у всьому світі. Вся справа у зміщенні земної осі майже на 10 сантиметрів, що загрожує зростанням кількості землетрусів, виверження вулканів, цунамі. Україні теж обіцяють досить сильні землетруси. Найгіршу долю пророкують Криму та Одесі (максимально – 7 балів) та Закарпаттю – 5 балів.

В Україні є три сейсмоактивні зони: Південне узбережжя Криму, Закарпатті (північно-східні Карпати) і найпотужніша - румунська зона Вранча, відлуння сильних струсів якої доходять і до нас.

Читайте також:

Україні обіцяють землетрус: у Криму та Одесі - 7 балів, на Закарпатті - 5

Сейсмологи про ймовірність землетрусу в Україні: це може статися, коли завгодно

Землетрус в Японії визнали найсильнішим за всю історію

Залиште свій коментар

Вибір редакції