Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Повалити дерево за хвилину, розпиляти колоду за секунди: на Буковині відбулися змагання лісорубів

Учасників змагань випробували на точність і швидкість.

У Сторожинецькому лісгоспі на Буковині на швидкість і вправність змагалися найкращі лісоруби краю. Для турніру  використали лише сухостій - жодне здорове дерево не постраждало, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Перше завдання на точність  – спиляти дерево, аби воно впало у визначений бік. Погрішність – не більше півметра. Поруч  вже заготовані колоди розпилюють упоперек. Зрізаний шмат колоди має бути ідеально рівним. 

Наступне завдання – відпиляти шматок колоди так, аби не зачепити лист фанери, на якому вона лежить.

ВідеоКращі буковинські лісоруби змагалися на швидкість і вправність

Повалити 20-метрове дерево за хвилину, за лічені секунди відсікти гілки і розпиляти колоду - на Буковині на швидкість і вправність змагалися найкращі лісоруби краю. Для турніру використали лише сухостій - жодне здорове дерево не постраждало.

Кращі буковинські лісоруби змагалися на швидкість і вправність

Чи не найскладніше – відокремити гілки та сучки від вже поваленого дерева. Тут, окрім точності, важлива і швидкість – досвідчені лісоруби впораються з 7-метровою колодою менш ніж за півхвилини. Утім, деякі  учасники просто вражають своєю швидкістю – виконують завдання за 16 секунд.

Поки лісоруби б’ють рекорди швидкості та точності, поруч різьбяр бензопилою на очах у відвідувачів творить дерев’яну скульптуру. При цьому користується чотирма пилками.

Лісоруби зізнаються – уміння, які демонструють на змаганнях,  навряд чи згодяться для щоденної праці у лісі. І тут-таки - просто на камеру - встановлюють рекорд України зі швидкісної заміни ланцюга на бензопилі: 11 секунд.

Кореспондент ТСН Олег Тудан

Залиште свій коментар

Вибір редакції