Повернення "радарів": патрульні беруть на "озброєння" TruCAM, придбані ще для ДАІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До приладів було чимало запитань в адвокатів і суддів.

Уже з понеділка на українських дорогах з'являться патрульні з лазерними приладами, що вимірюють швидкість. Такими вісім років тому почали користувались іще працівники ДАІ, але і у водіїв, і в суддів, які розглядали апеляції, виникало чимало запитань до висновків правоохоронців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Чимало опитаних нами водіїв не бояться зізнатися, що дозволену в місті швидкість перевищують, хоча й про прийдешній контроль поліцейськими вже чули. Із понеділка патрульні використовуватимуть мірила швидкості в тестовому режимі, а от із середини жовтня почнуть штрафувати.

ВідеоНа українські дороги повертаються радари для вимірювання швидкості руху

Вже з понеділка на українських дорогах з'являться патрульні із лазерними приладами, що вимірюють швидкість. Такими 8 років тому почали користувались ще ДАЇвці, але і у водіїв, і у суддів, які розглядали апеляції, виникало чимало питань. Як зміниться ситуація на дорогах вже з понеділка - з'ясували журналісти ТСН. 

На українські дороги повертаються радари для вимірювання швидкості руху

Бодай якісь коментарі сьогоді правоохоронці давати відмовилися – мовляв роз'яснять усе на презентації через два дні. Але яку саме модель отримають на руки патрульні, у мережі вже показали. Це вимірювач швидкості TruCAM, який кілька років коштував близько 100 тисяч гривень. ТСН тоді пояснювали, що прилад найточніший з усіх, які були, адже фіксує швидкість саме того автомобіля, на який скеровують лазер, до того ж усе фільмує.

Відстань, на яку б'є лазерний промінь, становить майже півтора кілометра. Зняті відео та фото самим інспекторам видалити практично неможливо, але разом із, здавалося б, досконалістю фіксації порушення, минулого разу в ДАІ, коли водії почали скаржитися до судів, виникли проблеми. "Ці справи закривалися, бо не було належної сертифікації", - пригадує юрист.

Тепер прилади, які припадали пилюкою кілька років, дістають, пересертифіковують і роздають патрульним, аби вгамувати тих, хто полюбляє піднатиснути на газ. За словами аналітика кампанії за безпечні дороги, саме перевищення швидкості – одна з головних причин аварій: це близько 50% ДТП із загиблими. Спершу патрульні контролюватимуть швидкість у найаварійніших місцях, а в майбутньому обіцяють обладнати такими приладами поліційні автомобілі і робити заміри просто під час руху.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Залиште свій коментар

Вибір редакції