Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Повернення "радарів": ТСН перевірила, скільки грошей можна зібрати зі штрафів за перевищення швидкості

Повернення "радарів": ТСН перевірила, скільки грошей можна зібрати зі штрафів за перевищення швидкості

Юристи сумніваються, що обіцяний контроль повернеться швидко і безпроблемно.

Вже з цієї п'ятниці на українських дорогах можуть знову з'явитись радари. Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За його словами, спершу давно знайомі водіям прилади з'являться у руках поліцейських, згодом у патрульних автомобілях. Причиною тому можна вважати резонансні ДТП із жертвами, що сталися наприкінці минулого тижня. Поліцейські ще встановлюють чи винні водії фур, але те, що кермувальники  автомобілів, що "наздогнали" вантажівки, рухались із перевищенням швидкості – в експертів сумніву немає.

Відео Днями на українських дорогах можуть знову з'явитись радари - Омелян

За словами міністра інфраструктури, спершу давно знайомі водіям прилади з'являться у руках поліцейських, згодом - у патрульних автомобілях. Чи насправді Україна настільки готова до контролю швидкості на дорогах та скільки зможе зібрати до державної скарбниці один інспектор упродовж 10 хвилин – експеримент ТСН.

Днями на українських дорогах можуть знову з'явитись радари - Омелян

"Перший крок, який ми робимо – з п'ятниці, 27 липня, повертаємо швидкісний контроль на наших дорогах. Він поки що буде здійснюватися в ручному режимі, як це було колись. Звичайні радари. Але вони вже з понеділка будуть встановлені на автомобілях Нацполіції", - пообіцяв Омелян. Пояснити розлогіше про введення у дію радарів ні в міністерстві інфраструктури ні в патрульній поліції не схотіли – порадили чекати рішення Кабміну.

Юрист Анатолій Рибачок сумнівається, адже провести за кілька днів всю процедуру сертифікації приладів, якщо такі є, складно. "Ми не можемо говорити, що в Україні є прилади, які можна запровадити вже за чотири дні. Прилади фіксації швидкості мають застосовуватися МВС. Сертифікація їх проводиться відповідно до документів, розроблених Мінекономрозвитку. Що саме мав на увазі міністр інфраструктури, зараз говорити важко", - зізнається експерт.

Фотогалерея Кривава ДТП на Житомирщині. У ДСНС розкрили подробиці аварії (8 фото)

На скільки зміг би поповнити держскарбницю один екіпаж поліції із радаром у руках усього за кілька хвилин? Журналісти вирішили провести власний експеримент, місцем котрого обрали Чоколівський бульвар столиці. Виявилося, що там менше 70 км/год рухаються хіба що автобуси перед зупинкою. Деякі водії кладуть стрілку у місті і за сотню. За десять хвилин нарахували понад 150 порушників, а це на 40 тисяч гривень штрафів.

Активісти твердять, що саме швидкість є основною причиною аварій. "За офіційними даними, 30% від всіх аварій із потерпілими - загиблими і травмованими. За оцінками експертів, більше 60% загиблих внаслідок перевищення швидкості. Травмованих – 70%", - навів цифри менеджер ГО "За безпечні дороги" Андрій Климчук. У МВС зазначили, що довгообіцяна автоматична відеофіксація порушень правил дорожнього руху має запрацювати вже за кілька тижнів, і, як наслідок, імовірно, до українських водіїв повернуться так звані "листи щастя".

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Залиште свій коментар

Вибір редакції