Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Повінь чи вибух газу: хто виплачує компенсацію в США та країнах Євросоюзу

Повінь чи вибух газу: хто виплачує компенсацію в США та країнах Євросоюзу

Там, де не прийнято оцінювати ризики, кожна наступна аварія перетворюється на катастрофу.

І потопи, і газовий вибух оголили одну й ту ж біду: внаслідок надзвичайної ситуації люди в нас залишаються голі на вулиці.

Але весь світ живе за іншим принципом: підстеляють солому там, де можуть упасти, - наперед, йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

За словами кореспондента "Радіо свобода" Григорія Жигалова, у центрі Євросоюзу, Брюсселі - навіть на велосипед не можна сісти не застрахувавшись. 

Більше того, якщо в Україні від пожежі чи вибуху застраховані 10 відсотків квартир, то у Бельгії - 94 відсотки (практично усе, окрім соціального житла). 

Коротке замикання, пожежа, вибух газу, прорив труби, повінь, ураган, землетрус - нашій фортеці загрожують небезпеки. Здавалося би, це логічно: захистити здобуте важкою працею. Страховка як раз і дозволяє це зробити.

 Більшість мешканців Бельгії живуть у приватних будинках. Середній чек за страховку залежить від вартості нерухомості - від 300 до 500 євро на рік. Це четверта частина середньої зарплати. Помітна сума, але на страховці не економлять.

"Закон не зобов’язує, але більшість людей страхує будинок, страхує те, що всередині, і також страхує свою відповідальність. На випадок, якщо вибух станеться за їхньої вини і спричинить шкоду іншим", - пояснює представник альянсу страхових компаній Бельгії Ватьєр Робінс.

Якщо станеться біда, без страховки бельгієць втратить усе. Держава - нічого не компенсує. В Бельгії можна застрахувати практично все. І це нормально. Однак, скажімо, якщо хтось будує житло в районі, де часто стаються повені, отримати страховку, скоріше за все, не вдасться, бо власник сам вирішив ризикувати.

А ось Німеччина - лідер страхування у Європі, каже кореспондента ТСН Наталя Фібріг. Обов'язок для кожного - мати медичне страхування. І жодна автівка в цій країні не зрушить з місця без обов'язкового страхового полісу.

"Додатково я маю необов'язкове, утім, найпопулярніше страхування в Німеччині із довжелезною назвою Хафт-Пфліхт-Ферзіхерунґ. Воно захистить, якщо я ненароком завдам шкоди іншому. Наприклад, позичу чужий смартфон і випадково його розіб'ю.  Або необережно переходитиму дорогу і стану винуватицею аварії. Претензії через чуже здоров'я можуть сягати мільйонів євро. Така страховка їх покриє. Вартість страхування - майже 30 євро на місяць", - додає Фібріг.

Власники нерухомості страхують житло на випадок пожежі, повені, дощу або граду, чи якщо в оселі прорве трубу. Більшість німців захищає себе на випадок інвалідності або хвороби, якщо заробляти не дозволить здоров'я.

"Із букету моїх страховок - від хвороб за кордоном, на додаткові стоматологічні послуги, дуже дорогі в Німеччині, і, донедавна, на мій улюблений засіб транспорту - велосипед. Крадуть їх у Берліні безбожно. З десяток років виплачувала по 13 євро на місяць. Однак, і зі страхуванням справа така, коли компанія порахувала, що велосипед у мене крадуть десь раз на три роки, то угоду зі мною, як із невигідним клієнтом, розірвали. Тепер сама собі відкладаю щомісяця по 13 євро. Найтяжче їх не використати. Але принцип німецького життя - страхуй все, що можеш. А решту - готуйся оплатити з власної кишені", - розповідає журналістка.

Американські багатоквартирні “панельки” не продають свої квартири - а здають в оренду, у вартість якої входить обслуговування, ділиться кореспондентка ТСН Яна Слєсарчук. 

"Відчувши запах газу на кухні - я негайно звернулася до консьєржа, витік дійсно був, його ліквідували за пару годин і це нічого мені не коштувало. Але мене могло не бути вдома. На випадок непередбачуваної халепи щороку я маю платити страховій компанії по 180 доларів, аби компанія відшкодувала принаймні 100 тисяч доларів збитків. І не мені, а власнику будинка. Без цього -  квартиру в передмісті Вашингтона мені не здадуть. Окремо, в таку ж суму, обійдеться страховка, яка покриє вже мої власні збитки", - каже Яна.

А ось в приватному будинку на узбережжі вартість страховки могла б вирости у 50 разів. У Північній Кароліні, наприклад, житло обов'язково застраховане від повені. Щороку власники оселі змушені платити до 10 тисяч доларів за ризики від вітру і моря. Це великі гроші для багатьох, тому - в районах, де страхуваня від  повеней добровільне, 130 тисяч американців цим знехтували. І коли туди дістався ураган, вони лишились з бідою сам на сам.

Там, де не прийнято оцінювати ризики і відкладати на це трохи грошей (а це, зазвичай, ознака бідних країн), кожна наступна аварія перетворюється на катастрофу і робить усіх ще біднішими. 

Відео Повінь, пожежа, вибух газу: хто платить компенсацію в ЄС

Більшість мешканців Бельгії живуть у приватних будинках. Середній чек за страховку залежить від вартості нерухомості — від 300 до 500 євро на рік. Німці – лідери страхування у Європі. Там обов`язок для кожного – мати медичне страхування. І жодна автівка в цій країні не зрушить з місця без обов`язкового страхового полісу. А в Брюсселі навіть на велосипед не можна сісти, не застрахувавшись. Детальніше – у сюжеті кореспондента Радіо Свободи Григорія Жигалова.

Повінь, пожежа, вибух газу: хто платить компенсацію в ЄС

Залиште свій коментар

Вибір редакції