Повінь відступає від Чернівців: запрацював Калинівський ринок, місцева влада рахує збитки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сума збитків нараховує 12-13 тисяч гривень.

Від Чернівців відступає повінь. Зокрема, вода пішла з Калинівського ринку, де було підтоплено торговельні ряди.

Про це в ефірі Сніданку з 1+1 розповів міський голова Чернівців Олексій Каспрук.

"Комунальники і підприємці вже майже навели порядок на ринку. Він починає працювати від сьогодні (п'ятниця, 26 червня — Ред.). Підтопленими залишаються декілька домогосподарств. Але більше лиха вода наробила в області",- каже очільник обласного центру. 

У Новоселицькому і Вижницькому районі складана ситуація. Підтоплено села поблизу Чернівців. "Збитки дуже великі. Треба відновлювати дороги, дамби, гідротехнічні споруди. Слід допомагати людям, в яких пошкоджено обійстя і господарства. Знову гостро постало питання щодо будівництва  водозахисних споруд у Чернівцях. Їх вартість понад мільярд гривень, але місто не може самостійно це профінансувати. Потрібна державна програма і підтримка", - наголосив Олексій Каспрук.

Відео Потоп у Чернівцях: мер міста розповів про ситуацію в центрі та області

На Західній Україні оговтуються від наслідків негоди. Знищені дороги та затоплені села, а деякі населені пункти взагалі відрізані від світу. Синоптики прогнозують, що найближчими днями погода в цих регіонах буде сухою та спекотною. Яка ситуація зараз на Буковині, у скільки оцінюють втрати і скільки часу знадобиться, аби відновити регіон, ми спитали в міського голови Чернівців — Олексія Каспрука. 

Потоп у Чернівцях: мер міста розповів про ситуацію в центрі та області

За його словами, обласний центр зазнав збитки приблизно на 12-13 мільйонів гривень. Резервний фонд, який має місто, використовують на боротьбу з коронавірусом. Тому, зауважує мер, без допомоги держави у ліквідації наслідків паводку не обійтися. 

"Після повені 2008-2010 років було вжито багато легких заходів. Не було достатньо інвестовано у захисні споруди, дамби. Утім, цього разу ми вже мали картину і передбачали, звідки чекати на воду, відслідковували її рух. Тому могли за кілька днів попередити і підприємців, і мешканців міста та області про небезпеку. Тому цього року люди були більше підготовлені, а відтак збитки понесені менші", - наголосив мер міст Олексій Каспрук. 

Як повідомлялося, паводок у Чернівцях, у результаті якого затопило ринки, дороги, приватні помешкання буковинців, не працює насосна станція, завдав збитків чималих збитків. Ситуацію у місті класифікували, як надзвичайну ситуацію природного характеру місцевого рівня. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції