Повірка лічильників води і тепла — хто повинен платити за повірку

Повірка лічильників води і тепла — хто повинен платити за повірку

Повірка лічильника води і теплової енергії / Фото: pixabay.com

Підходи до обслуговування лічильників води і теплової енергії змінилися з набуттям чинності нового "Закону про комерційний блок". Тепер всі витрати на періодичну повірку, ремонт і обслуговування засобів обліку лежать на плечах їхніх власників, а не суб’єктів господарювання. Але бувають і винятки. ТСН.ua розповідає, коли проводиться повірка лічильників води 2021-го і хто повинен за неї платити.

Як часто потрібно проводити повірку лічильників води і тепла

Якщо не повіряти прилади обліку води і тепла, то суми в платіжках можуть неприємно шокувати. За Законом лічильники повіряють раз на 4 роки (якщо в паспорті пристрою не вказано інше). Якщо цю процедуру проігнорувати, то водоканали можуть нараховувати вартість втраченої води.

На цих правилах почали спекулювати шахраї. Схема така: подзвонити, представитися співробітником водоканалу і запропонувати провести заміну старого лічильника на новий за гроші. Якщо людина відмовляється — починаються погрози відключити подавання води.

Хто повинен платити за повірку лічильника води і тепла

Раніше повірка лічильників води, тепла і електроенергії проводилася за рахунок суб’єкта господарювання, який надавав свої послуги, тобто власники вузлів вважали, що отримують безкоштовну повірку лічильників води та теплової енергіїю. Сьогодні за новим Законом про комерційний облік будь-яке обслуговування та ремонт здійснюється за рахунок власника такого вузла, якщо договором або законом не було встановлено інше.

Хто повинен платити за повірку лічильника води і тепла 2021

Скільки коштує повірка лічильника води і тепла

Ціна повірки лічильника без демонтажу і з демонтажем може бути різною. Повірка лічильника без демонтажу означає, що він повіряється на місці, без зняття. Слід зауважити, що прилади обліку тепла можуть бути повірені тільки в лабораторії. На вартість послуги повірки впливають також інші чинники:

  • місце монтажу — для приватного будинку і квартири ціна буде однаковою, але якщо прилад обліку встановлено на дні колодязя або у підвалі, робота ускладнюється і вартість підвищується;
  • терміновість — в середньому заявка виконується до 30 днів, але якщо ви хочете отримати результат швидше (за три робочих дня), прийдеться доплатити;
  • різновид лічильника води і тепла — береться до уваги тип приладу і його прохідний перетин, або габаритний розмір (DN 15, DN 150);
  • місто проведення робіт — повірка лічильника води і тепла коштує по Україні практично однаково, але можуть бути певні розбіжності, пов’язані з часовими і матеріальними витратами.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація