Також Буряк розповів про ситуацію з коронавірусом у місті.
Меру Запоріжжя Володимиру Буряку вручили повістку за порушеною кримінальною справою щодо невиконання постанови уряду про призупинення роботи громадського транспорту на час карантину, запровадженого для протидії поширенню коронавірусу в Україні.
Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
"Сьогодні (10 квітня - прим.ред.) зранку до мене в кабінет завітали правоохоронці та вручили повістку за порушеною кримінальною справою. Останнім часом це стало майже звичним явищем. Причина в тому, що міська влада нібито не виконала постанову Кабінету міністрів щодо зупинення громадського транспорту в місті", - написав він.
За словами Буряка, під час вручення повістки він запитав у силовиків, як мають їздити люди на життєво необхідні процедури, зокрема гемодіаліз, або як доглядати паралізованих чи хворих літніх батьків, проте відповіді не отримав.
"Повістка так повістка. Якщо крім заведення таких справ правоохоронцям більше немає, що робити, то в мене, навпаки, роботи дуже багато", - додав очільник міста.
Також мер Запоріжжя зазначив, що станом на ранок 10 квітня кількість інфікованих коронавірусом у місті становить вже 20 підтверджених випадків.
"На щастя, важких хворих немає, п’ятеро людей вже одужали та виписані з лікарні", - уточнив він.
Окремо Буряк запевнив, що порушив перед прем’єр-міністром питання щодо розширення переліку осіб, які можуть користуватися громадським транспортом.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!