#ПовітряЕміграції. Мережа вибухнула обговореннями про міграцію, які не вщухають майже тиждень

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Користувачі соцмереж вкотре розділилися на кілька таборів.

Протягом останнього тижня соцмережі "трясе" від паралельних обговорень змін в законодавстві про державну мову і про еміграцію з України.

"В Україні повітря просякнуте атмосферою еміграції", — так починається пост Артура Оруджалієва, засновника AIN.ua, який розбурхав Мережу ще в четвер, 19 січня, і назбирав понад 22 тисячі лайків.

"Виїхати хочуть мільйони. Будь-яка замітка на цю тему приречена на популярність. Навіть офлайн заходи збирають повні зали. Звичайно, хотіти — не виїхати. Але хотіти виїхати — значить не бути щасливим на нинішньому місці. А які перспективи у країни, коли багато її жителів нещасні? Вчора я виклав фотографію з американським паспортом і мене привітало більше 50 осіб. Страшно подумати, але громадянство іншої країни — мрія і недосяжне свято для багатьох", — написав Оруджалієв.

Цей пост моментально розлетівся просторами Facebook: користувачі поділилися на табори "за", "проти" і "байдужих". При цьому пости під "#ПовітряЕміграції" не припиняють активно публікувати майже тиждень.

У цих обговореннях одним із найпопулярніших став пост Максима Нефьодова, заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України. 

"Емігранти-зрадники така ж тупа теза, як і зрадники-імігранти. Кожна людина має право на власну долю, власне щастя та власні помилки. Я і сам мрію кілька років попрацювати в мегаполісі із іншим ритмом життя колись в майбутньому. Як купа українців їде вчитись, працювати, обмінюватись досвідом по всьому світу, так і іноземці їдуть до нас, створюють тут бізнеси, виховують дітей та, інколи, навіть йдуть у владу віддавати борг новій батьківщині. І це нормально, і такого буде ставати більше. Світ глобалізується, кордони стираються", — написав він.

При цьому додав: "Якщо хтось думає, що тут він не хоче нічого робити для кращого життя, а ось в іншому місці все вже зроблено, і там то він попрацює. У мене для вас погані новини. Якщо ви не хочете нічого робити — то проблема в вас, не в місці".

Тема еміграції докотилася і до закордону. Українська журналістка Мирослава Гонгадзе, яка живе у Вашингтоні, США, написала: "Коли вам нема що втрачати, коли питання стоїть про життя або смерть еміграція може стати виходом".

До обговорення долучився і політичний оглядач видання "Фокус", журналіст, Мілан Лелич. Так, він написав: "Тікати сенс є лише тоді, коли немає змоги тут лишатись. Зовсім немає. Ось в кульмінацію Майдану, 18-20 лютого, багато хто з нас стояв на лижах, от скажіть, що ні. Були дві альтернативи: в'язниця або еміграція, остання, вочевидь, ліпша. Я, наприклад, домовлявся з людьми з Чехії та Польщі. Комусь пощастило більше, ті вже були в Ізраїлі".

Деякі користувачі почали відкрито іронізувати.

Голова політичної партії "Демальянс" Василь Гацько, своєю чергою, розповів про міграційні "сигнали", які спостеріг в українському суспільстві.

Якщо журналіст Євген Приходько із жартом прокоментував збурення теми еміграції в соцмережах, то шеф-редактор УНІАН Михайло Ганницький заявив, що чим більше залишить країну, тим меншою буде конкуренція.

 

Пост PR-консультанта Альони Шаломей назбирав понад 2 тисячі лайків.  У ньому вона розповіла про свій досвід перебування за кордоном та про відмову залишитися у США чи Німеччині, коли з'явилася нагода.

Журналіст і політик Влад Пучич також розповів про свій вибір не лишатися за кордоном. "Я жив і працював у Штатах. Там добре. Американське суспільство більш зріле, ніж наше: більше готовності допомогти незнайомій людині; орієнтація на успіх і результат, а не на нескінченні рефлексії і самобичування; позитив, як спосіб мислення, а не постійний масовий психоз. Це те, що впадало мені у вічі, коли я порівнював два суспільства. І ще відчуття безмежності можливостей навіть у ґвинтика великої корпоративної махіни", — написав він.

Волонтер Давид Арахамія теж розповів, як думав свого часу про еміграцію.

"Я залишаюся", — написав користувач під іменем Денис Старостін, як відмовився їхати навчатися за кордон, аби не залишати рідних.

Аліна Шубська, редактор в Edipresse Ukraine, написала таке: "Я може не дуже патріотка, але життя одне і якщо себе можна вдарити п'ятою в груди: нехай мене за пару тисяч може переїхати на "Порше" мажор, нехай мене стріляють в центрі міста і не розслідують, нехай я працюю за копійки і не буду мати змоги купити масла в старості, але тих же дітей прирікати на щось подібне особисто якось "стрьомно". Але я нічого корисного для інших країн робити не вмію, а вам — удачі. За будь-якого рішення."

"Працювати треба — і все буде добре", — звернувся до українців журналіст Андрій Фріл.

Користувач під іменем Богдан Головчук закликав людей шукати своє місце.

Нагадаємо, користувачів Мережі також стривожило питання нових законопроектів про державну мову. Окремі його пункти, зокрема, про створення 27 мовних інспекторів та відповідальності за суржик поза приватним спілкуванням, викликали найжвавіше обговорення. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції