Повноліття для українських інвалідів стає справжнім випробуванням

Такі люди не потребують співчуття, єдине, що їм потрібне - шанс.

В Україні зі статусом інваліда кожен двадцятий громадянин. Останні тенденції невтішні - інваліди молодшають, росте кількість хворих немовлят і усе частіше непоправної шкоди здоров'ю зазнають молоді. Такі люди не потребують співчуття, єдине, що їм потрібне - шанс.

Біляве немовля із блакитними очима часто плакало і нервувало. Лише після того, як Дмитрові виповнилося рік, батьки зрозуміли - хлопчик нікого не чує.

Мама і тато вчилися заново спілкуватися із своїм малюком. Легше стало, коли у школі його навчили писати і розуміти світ зі звуками і навіть трошки говорити.

Вони не називають його інвалідом, і виховують як повноправну людину. Дмитру нині 18 років, і він із успіхом краще за всіх удома опанував комп'ютерну техніку. За допомогою відеокамери через Інтернет спілкується із друзями і досліджує світ. Головна його мрія -стати будівельником і самому заробляти на хліб.

В Україні понад 150 тисяч дітей із статусом інваліда. Повноліття для цих українців справжнє випробування. Такі буденні і необхідні для нас речі як покинути рідний дім, почати доросле життя і здобути професію для них досі недосяжна мрія.

Будівельників із людей із вадами слуху в Україні таки готують. Одне училище на всю Україну. Киянину Дмитру пощастило - він уже там першокурсник. Опановує фах штукатура.

Вони з'їздяться сюди за шансом кращого і гідного життя з усієї України. Щороку тут випускають 30-ть таких дипломованих фахівців, які хоч і не чують, проте працюють не гірше, а то й краще за своїх звичайних ровесників.

Антон із Донецька охайно вимальовує всі кути і розрізи світлих кахель. І з любов'ю говорить про обрану професію. Про свої успіхи в навчанні мамі Антон пише есемесками. Диплом і фах для нього нині найголовніше.

Ці юнаки живуть у своєму світі - без звуків і з мовою жестів. Вони не потребують нашого співчуття чи жалю, а хочуть нормальних умов життя, гарної роботи і гідного ставлення від держави.

Читайте також:

Люди з вадами зору втрачають роботу (відео)

В Дніпропетровських школах діти-інваліди замінили вчителів (відео)

В Одесі інвалідам дали шанс на роботу (відео)

 

 

ВідеоДень інвалідів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: