Повноваження Януковичу й депутатам продовжать найближчим часом

Парламентська більшість збирається переголосувати зміни до Конституції щодо повноважень президента й парламенту.

Зміни до Конституції щодо терміну повноважень Верховної ради та президента Віктора Януковича будуть переголосовані найближчим часом. Про це заявив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

"Як тільки ці зміни будуть підготовлені, вони будуть проголосовані, можливо навіть завтра", - сказав регіонал.

Також на необхідності переголосування наголосив спікер Володимир Литвин. За його словами, з ухвалених минулого тижня змін не зрозуміло, який термін триватимуть повноваження нинішньої Верховної ради.

За його словами, депутатам треба визначитися, що робити з перехідними положеннями - "доголосувати проект, або зібрати необхідну кількість підписів і проголосувати зміни до Конституції по-новому".

"Бо з Конституцією жартувати непотрібно, щоб потім це не відгукнулось пізніше", - зазначив він. Литвин також зазначив, що зміни будуть ухвалюватися після місцевих виборів, щоб не  ставити під питання каденцію місцевих рад.

Верховна рада 8 жовтня направила на висновок Конституційного суду проект закону про збільшення терміну повноважень парламенту, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів з чотирьох до п'яти років.

Документом передбачено, що чергові вибори Ради й органів місцевого самоврядування проводяться в останню неділю жовтня п'ятого року їхніх повноважень.

Законопроект також передбачає, що чергові вибори президента проводяться в останню неділю березня замість останньої неділі жовтня п'ятого року повноважень глави держави.

Нагадаємо, 30 вересня Конституційний суд визнав неконституційним закон "Про внесення змін до Конституції" від 8 грудня 2004 і доручив невідкладно привести норми законодавства у відповідність із Конституцією редакції 1996 року.

Відповідно до Конституції-1996, Рада обирається на 4 роки, а не на 5, як це передбачали внесені в неї зміни в 2004 році.

Востаннє парламентські вибори проводилися 30 вересня 2007 року.

Читайте також:

Депутати попросили КС збільшити їм термін повноважень

ЦВК: вибори в Раду мають пройти наступного року

Янукович обіцяє "широко" обговорити зміни до Конституції

ВідеоЄфремов про зміни до Конституції щодо повноважень президента й парламенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: