Повторне зараження коронавірусом та наслідки інфекції: лікар розповів, хто у групі ризику і що робити

Дата публікації
Перегляди
1603
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Повторне зараження коронавірусом та наслідки інфекції: лікар розповів, хто у групі ризику і що робити

Фото: УНІАН

Перехворілим, у яких є наслідки, треба звертатися до профільних лікарів.

Повторне зараження коронавірусом трапляється рідко. Переважно, вдруге на COVID-19 хворіють ті, хто загалом має проблеми з імунітетом.

Про це на своїй сторінці в Facebook заявив відомий лікар-інфекціоніст Євген Дубровський.

За його словами, коронавірус є небезпечним для певної групи ризику. "Молоді, здорові, діти, підлітки, вагітні хворіють дуже легко. Навіть якщо в декого із них КТ показало 30-40% ураження, то це дуже умовно. Це не означає, що "згоріло" 30% легень. Це ділянки набряку зі значним накопиченням гіалуронової кислоти, яка поглинає воду. Але це відновлюваний процес", - сказав Дубровський.

Він додав, що тим, хто отримав постковідні наслідки, треба звернутись до профільних спеціалістів: кардіологу, ендокринологу, неврологу та долікуватись.

"Якщо у вас не було серйозних наслідків інфекції – повертайтеся до звичного життя. В перший місяць не треба робити значних фізичних навантажень, варто багато гуляти, нормально їсти, висипатися та відновлювати свій імунітет. У спортзали й басейни краще не ходити, бо все-таки можуть бути ділянки в легенях, які ще не відновилися", - розповів Дубровський.

Нагадаємо, кількість випадків інфікування коронавірусом в Україні у січні 2021 року, згідно офіційної статистики, пішла на спад, якщо порівнювати з листопадом-груднем 2020-го. Лікарі розповіли, як дізнатися, що ти перехворів.

Коронавірусний феномен в онкології: як COVID-19 змінив життя пацієнтів із раком

Коронавірусний феномен в онкології: як COVID-19 змінив життя пацієнтів із раком

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація