Поїздка до Угорщини: Клімкін розповів, як святкував безвіз

За його словами, іноземні прикордонники не питали в нього про мету поїздки.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін розповів, що 11 червня зранку відзначив набуття чинності безвізового режиму з ЄС перетином українського-угорського кордону, використовуючи звичайний біометричний паспорт.

За його словами, процедура перетину зайняла 6 хвилин. Про це він сказав в ефірі "Сніданку з 1+1".

Також глава МЗС порадив українцям повідомляти прикордонникам про мету поїздки. 

"За добу не було жодного випадку, коли когось необґрунтовано не пропустили", - вказав він.

Водночас міністр додав, що всього трапилося п'ять випадків, коли людей не пропускали: вони або не мали документів, або перебільшили термін перебування в ЄС.

Раніше повідомлялося, що станом на 6 годину 12 червня правом безвізу скористалося 1894 українці.

Нагадаємо, 11 травня Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про безвізовий режим для України. Це була фінальна інстанція в отриманні дозволу перетинати кордон ЄС без віз. 

Таким чином, українці отримали право їздити до всіх держав Євросоюзу, крім Великої Британії та Ірландії, які мають особливі умови в Шенгенській угоді. Водночас вони можуть їздити без віз до чотирьох країн, які не належать до ЄС, але входять до Шенгенської зони – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. 

Переваги безвізового режиму відкриваються для власників біометричних паспортів. Громадяни, які мають чинну шенгенську візу і закордонний паспорт старого зразка, також зможуть спокійно в'їжджати на територію ЄС після введення безвізового режиму.

ВідеоПрезидент Порошенко у буквальному розумінні урочисто відкрив двері до Європи

Залиште свій коментар