Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Поїздка на тимчасово окуповані території не заборонена законом: хто і чому перетинає лінію розмежування

Українці мають право на вільний та безперешкодний в'їзд.

Поїхати до окупованих територій, маючи паспорт України, не заборонено законом. Утім, хтось через власні переконання не їде до невизнаних республік, а хтось, навпаки, спокійно перетинає лінію розмежування. Що про це думає СБУ і чи є відповідь в українському законодавстві — у сюжеті ТСН.19:30.

Ігор Козловський - один з тих, хто відчув новий режим окупації в рідному місті сповна. Його обміняли на когось із терористів, але після 700 днів ізоляції у підвалі, катувань та принижень. У вільній Україні він уже два роки і досі не може повірити, що звідси хтось хоче потрапити туди. 

Чоловік не розуміє, навіщо українці їздять на окуповану територію, ніби немає війни, і, не соромлячись, братаються із бойовиками.

Ще депутаткою Надія Савченко за власної ініциативи робила візити до окупованих територій начебто заради підтримки українських військовополонених. Скандальна юристка Тетяна Монтян - і зараз не рідкісний гість в окупованому Донецьку. Видно, що їй навіть подобається хизуватися фото із терористами у кабінеті з сепаратистською символікою. 

Відео Чому українські публічні особи їздять до невизнаних республік та як на це реагує СБУ

Поїхати до окупованих територій з українським паспортом не заборонено законом. Але чому публічні особи спокійно їдуть до невизнаних республік заради посиденьок або ж співпраці з терористами та що про все це думає СБУ – ТСН намагалася знайти відповіді на ці питання.  

Чому українські публічні особи їздять до невизнаних республік та як на це реагує СБУ

"Їздять на окуповані території, займаються пропагандою, беруть участь в різних інформаційних психологічних операціях агресора, в рамках гібридної війни. Очевидно, що вони займаються антидержавною діяльністю", - каже Костянтин Машовець з Інформаційного спротиву. 

Все це може каратися українськими законами, однак спецслужби їх застосовувати не поспішають. У листі СБУ зазначається: "Громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в'їзд на тимчасово окуповану територію. За згаданими вами у листі обставинами відсутні публічні заклики до вчинення злочинів".

Торік у вересні троє друзів засумували за своїм рідним Луганськом і мало не скористалися своїм правом навідатися до окупованого міста. До реалізації задуму справа так і не дійшла, їх, знову ж таки, зупинив лише потік критики в інформаційному просторі. 

Якщо в цьому випадку такий жест ще можна сприймати як порив переселенців, які втратили рідні домівки, то зухвала поведінка решти гостей окупованих територій, переконані експерти, - це неприхована провокація. Водночас виходить так, що за шість років війни ефективних механізмів протидії таким крокам наша країна так і не виробила.

"Я бачу вихід в чіткому ухваленні закону про патріотизм чи колаборації, який би чітко розмежовував те, що є співпрацею з ворогом і роботою на ворога, і те, що є своїм баченням ситуації", - пояснив Костянтин Машовець.

Ігор Козловський до законів не апелює. Після пережитого він переконаний, що тиснути руку бойовикам - це справжній злочин. "Ці люди ненавидять Україну. Вони бояться, що Україна повернеться на ці території. Вони роблять усе можливе, щоб вона не повернулася", - каже колишній бранець. 

Кореспондентка ТСН Вікторія Ніконенко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції