Позаблоковий статус коштуватиме Україні 60 мільярдів доларів

За підрахунками експертів, на створення системи оборони, дієвої без допомоги союзників, Україні знадобиться близько 7 років і десятки мільярдів доларів.

В умовах позаблокового статусу Україні необхідно буде витратити 45-60 млрд доларів у найближчі сім років, щоб створити комплексну систему оборони, яка не потребуватиме підтримки союзників (зокрема, НАТО).

Відповідні результати підрахунків Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння оприлюднив експерт центру Валентин Бадрак.

За словами Бадрака, до подібної системи оборони слід зарахувати ракетний щит стримування (зброя, яку Україна здатна зробити самостійно), потужну бойову авіацію з відповідною системою підготовки пілотів (підготовка пілота 1-го класу коштуватиме 5 млн доларів плюс ще 1 млн доларів щорічно на підтримку його рівня), сильну протиповітряну оборону (ППО), адекватні засоби виявлення і розвідки, у тому числі космічні.

"Без останнього елемента ракети дальністю ураження до 500 км виявляться непотрібними. Це як мінімум. Звісно, бажано було б побудувати корвети, щоб почати формування в Україні флоту. Логічно створити парк Ан-70, здатний працювати на імідж і скарбницю країни", - додав експерт.

Аналітик вважає, що самостійно забезпечити потреби збройних сил Україна може лише на 60-65%. Водночас, зазначив він, Україна вже отримала певну військову спеціалізацію усередині НАТО.

"В Україні компактна, мобільна армія мусила б мати певну, важливу для всього військово-політичного блоку спеціалізацію. Україна ідеально вписувалася в натовську концепцію з розвитком своєї військово-транспортної авіації та забезпеченням перекидань підрозділів і техніки альянсу", - переконаний Бадрак.

Нагадаємо, попередній президент Віктор Ющенко підтримував ідею вступу України до НАТО, але його наступник Віктор Янукович вже заявив, що має намір зберегти позаблоковий статус держави, закріплений у Конституції.

Члени нової парламентської більшості – коаліції "Стабільність і реформи" - зобов’язалися законодавчо закріпити позаблоковий статус України, що означає неучасть України у будь-яких військово-політичних союзах інших держав, зокрема НАТО. Водночас влада збирається продовжити "конструктивне співробітництво" з Альянсом з усіх питань, які становлять обопільний інтерес.

Читайте також:

Нова коаліція не допустить вступу України в НАТО

Шредер: вступ України в НАТО зашкодить стабільності в Європі

Янукович: питання вступу України до НАТО не стоїть

Більше половини українців не хочуть в НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: