Позачергової сесії ВР не буде

Партія регіонів прийняла рішення не приходити на сесію Верховної ради 31 липня. Олександр Мороз сумнівається в єдності нинішньої коаліції.

Михайло Чечетов
УНІАН
Михайло Чечетов першим повідомив про те, що завтра сесії Верховної ради не буде.
Сесії Верховної ради України у вівторок, 31 липня не буде.

Про це повідомила прес-служба ВР.

Раніше про те, що сесії ВР не буде, журналістам заявив член Партії регіонів Михайло Чечетов після засідання президії політради ПР у понеділок. За його словами, ця позиція узгоджена з лідерами інших сил коаліції.

"Сесії Верховної ради завтра не буде, але ми залишаємо можливість проведення такого засідання у разі необхідності розгляду життєво необхідних для країни питань", - сказав Чечетов. При цьому він наголосив, що наразі не існує розбіжностей у позиціях членів коаліції.

Верховна рада
УНІАН
31 липня сесія ВР не відбудеться.
Водночас Чечетов не відповів на питання, як так сталося, що спікер Олександр Мороз призначив засідання ВР, а "регіонали" відмовилися брати в ньому участь. Представник ПР лише зауважив, що "очевидно у Мороза були якісь підстави призначити сесію на вівторок".

"Такі передумови були на сьогоднішній день ініціювати (сесію), але на даний момент наші позиції збігаються - завтра сесію проводити не треба", - заявив Чечетов.

Рішення політради ПР прокоментував також представник партії Тарас Чорновіл.

"Ми завтра не будемо брати участі в засіданні Ради, власне кажучи, його й не буде, оскільки без нас не буде кворуму", - сказав Чорновіл.

Зі слів депутата, таке рішення викликане тим, що запропонований на позачергову сесію порядок денний не пророблений належним чином. Зокрема, це стосується питання про соціальні гарантії й внесення змін до державного бюджету у зв'язку з рішенням Конституційного суду, яке пропонувалося розглянути на засіданні у вівторок, але по якому не підготовлений жоден законопроект.

Тарас Чорновіл
УНІАН
Тарас Чорновіл вважає, що порядок денний позачергової сесії ПР не пророблений належним чином.
При цьому Чорновіл зазначив, що таке рішення стосується тільки ініціативи проведення сесії 31 липня. "Якщо з'являться обставини, що дійсно потрібно проводити позачергову сесію Ради, то готовність до цього в нас є", - сказав депутат.

Сумнів у можливості проведення засідання парламенту раніше висловлювали й комуністи.

Нещодавно лідер КПУ Петро Симоненко відзначив, що участь партії в погоджувальній раді та в завтрашньому позачерговому засіданні ВР залежить від того, які питання внесе на порядок денний засідання спікер Олександр Мороз.

Петро Симоненко
УНІАН
Петро Симоненко заявляє, що присутність комуністів у Верховній раді буде пов'язана з рішенням Партії регіонів.
За його словами, КПУ погодиться брати участь у засіданні, якщо будуть розглядатися питання, пов'язані з останнім указом президента України про проведення дострокових виборів.

Окрім того, для КПУ важлива і реакція Партії регіонів на пропозицію провести позачергове засідання ВР.

Нагадаємо, раніше народний депутат від КПУ Леонід Грач повідомляв, що його партія має намір взяти участь у позачерговій сесії Верховної ради 31 липня 2007 року.

На рішення політради Партії регіонів відреагував спікер ВР Олександр Мороз. За його словами, позиція "деяких" "регіоналів" є загрозою для існування нинішньої парламентської коаліції.

Звернення Мороза публікує офіційний інтернет-сайт Соціалістичної партії України.

"Фракція соціалістів у парламенті вважає, що перегляд свого ставлення до раніше заявленої ініціативи частиною фракції Партії регіонів може привести до втрати єдності парламентської коаліції" - вважає він.

"Фракція СПУ не виключає, що це може стати причиною припинення функціонування коаліції, тим більше, що це (проведення позачергової сесії парламенту - iPlus) чи не єдиний правовий спосіб перевести політичні процеси в Україні в конституційне русло", - особливо наголошує спікер.

Мороз піде на вибори сам
Архів
Олександр Мороз вважає, що ще можна уникнути дострокових парламентських виборів.
За словами Мороза, завтрашнє засідання парламенту могло відкрити "шлях для формування коаліції нового складу без проведення надуманих, не потрібних суспільству виборів". Втім, у зриві сесії Ради він звинуватив "бізнесові кола, які підтримують ПР та НУ".

Нарешті, Мороз наголосив на тому, що СПУ вимагає проведення позачергової сесії ВР для того, щоб розглянути питання змін до Конституції

"Прийнятним терміном засідання позачергової сесії вважаємо період до 10 серпня цього року, з приводу чого внесені пропозиції усім парламентським фракціям", - йдеться в заві голови Верховної ради України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: