Пожежа біля Чорнобиля: як вплинуло загоряння на радіаційний фон та наскільки близько вогонь підійшов до ЧАЕС

Дата публікації
Перегляди
2988
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Пожежа біля Чорнобиля: як вплинуло загоряння на радіаційний фон та наскільки близько вогонь підійшов до ЧАЕС

Фото: ДП "ЦОТІЗ"

Радіаційний фон у межах норми.

У Чорнобильській зоні станом на 15 квітня пожежу ліквідовано і відкритого вогню вже немає, рятувальники продовжують ліквідовувати наслідки десятиденної стихії. Радіаційний фон, переконують, у межах норми. Тим часом, співробітники ДСНС, які приїхали з різних областей для подолання масштабного займання, сподіваються вже повернутися додому, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Олександр Новіков почав працювати на станції одразу після аварії, 34 роки тому. Він розповідає, що до ЧАЕС вогню залишалося лише кілька кілометрів.

Щодо сховища ядерних відходів, Олександр пояснює, що до нього вогонь не міг би дістатися за жодних умов. Оскільки навколо нього є спеціально обладнаний майданчик.

"Не має рослинності, великий за площею, щоб запобігти, зокрема, і поширенню пожежі", - зазначає Олександр Новіков, заступник директора станції з ядерної та радіаційної безпеки.

Дим без вогню: рятувальники продовжують ліквідовувати тління у Чорнобильській зоні

Дим без вогню: рятувальники продовжують ліквідовувати тління у Чорнобильській зоні

Увесь час, і під час пожежі, зокрема, на станції стежили за радіаційним фоном. Разом із журналістами ТСН начальник зміни міряє фон і переконує, що він не змінювався за останні десять днів.

"Система не показала жодного сигналу, який би перевищив встановлені межі цієї для цієї території і майданчика", - каже керівник зміни центру радіаційної безпеки ЧАЕС Олександр Міназов.

Після учорашньої ліквідації займання, сьогодні упродовж дня над Чорнобилем літають гвинтокрили. Командир одного з екіпажів, Анатолій Славко, каже, що з висоти пташиного польоту найкраще видно, наскільки вигоріли ліси. Однак, він переконує, що наразі відкритого вогню немає, лише спостерігаються осередки із димом.

Унаслідок пожежі в Чорнобильській зоні вигоріли тисячі гектарів лісу та кілька сіл спорожніли, погоріло навіть біля води. Ближче до дороги нині вийшли коні Пржевальського, які вижили у вогні.

А до відомої залізничної станції "Янів" вогонь підійшов максимально близько. І щоб пожежа не пішла далі, рятувальники робили спеціальні насипи.

Наталя Нагорна

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Таємниці Чорнобиля
Дата публікації
Перегляди
2988
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація