Пожежа елітної висотки у Донецьку: вогонь швидко поглинав пластмасові балкони

Пожежа елітної висотки у Донецьку: вогонь швидко поглинав пластмасові балкони

Пожежні не могли дотягтися до верхніх поверхів, які палали

Забудовник помітно заощадив на матеріалах, кажуть очевидці.

Пожежа в центрі Донецька "з'їла" майже п'ятдесят балконів елітної 24-поверхівки, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Будинок ще не був заселений, тому ні загиблих, ані постраждалих немає.

Пожежу ледь не випадково помітив майстер, який робив ремонт в одній з квартир. Він виглянув надвір, коли почув запах гару.

"Виглянув у вікно, дивлюся - дим. Думаю, треба піти подивитися, хто що палить. Вийшов на вулицю, дивлюся - вже до 5-го поверху фасад горить", - розповів очевидець Віктор Шелгунов.

Ремонтник одразу попередив своїх колег, і вони швидко вибігли на вулицю. Кажуть, що пожежники приїхали швидко, але автодрабина сягала лише до 16-го поверху.

Вогонь швидко поширився на всі 24 поверхи, бо основа балконів зроблена із легкозаймистих матеріалів, повідомив у свою чергу заступник керівника обласної служби з надзвичайних ситуацій. А чому не спрацювала внутрішня система гасіння, яка передбачена у будинках такої висотності, ще з'ясовуватимуть.

У центрі Донецька палала елітна 24-поверхівка

У центрі Донецька палала елітна 24-поверхівка

Попередньо, кажуть рятувальники, загоряння могло статися через те, що в будинку не було електрики.

Власники квартир у пожежі звинувачують компанію-забудовника. Адже згідно з документами, будинок здали в експлуатацію ще в 2010-му. Акт про передачу підписали, зокрема, і пожежники. Але за три роки люди так і не змогли вселитися в свої помешкання.

"Фактично не придатний для життя цей будинок з 2010 року. Тому що тут не було ні води, ні опалення, ні світла, нічого. Тобто будинок - це голі стіни - картинка", - нарікає власник квартири Сергій Грітченко.

Є питання до забудовника і щодо матеріалів, використаних при будівництві. "Судячи з того, що летів алюміній і летіла пластмаса. Там були пластмаса з алюмінієм. Значить, хтось щось заощадив", - зауважив Віктор Шелгунов.

Загасили будинок менше ніж за півтори години. Причини займання встановлюватиме спеціальна комісія.

Раніше повідомлялося, що на Луганщині люди стрибали з вікон, рятуючись від пожежі, але вогонь забрав життя матері і дітей.

Старий будинок, дерев'яний зсередини та цегляний зовні, спалахнув, мов смолоскип. Вогонь поширився миттєво. 38-річна жінка, її п'ятирічний син та донька сімнадцяти років із полум'я вибратися не змогли.

Кореспондент ТСН Констянтин Павлов

Повʼязані теми:

Наступна публікація