Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пожежа у Керченській протоці: постраждалі судна причетні до незаконних поставок газу до Сирії - МінТОТ

Окрім того, вони заходили в порти окупованого Криму.

Газові танкери "Maestro" та "Venice" (попередня назва "Candy"), які загорілися у Керченській протоці, причетні до незаконних поставок газу до Сирії, а також заходили у порти окупованого Криму.

Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МінТот).

У відомстві зазначили, що, за даними Офісу з питань контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), "Maestro" та "Venice" задіяні до незаконних поставок газу до Сирії, починаючи з 2016 року.

Судна згоріли у Керченській протоці
fleetmon.com
Судна згоріли у Керченській протоці

Окрім того, судна раніше заходили до закритих портів тимчасово окупованого Криму та є порушниками режиму тимчасово окупованих територій. На обох кораблях на момент пожежі не працювала система ідентифікації суден AIS (Automatic Identification System), яка дозволяє відслідковувати рух суден.

"Такі дії іноземних компаній, причетних до морських перевезень, спрямовані на уникнення відповідальності з боку українського законодавства, а також намагання не потрапити до списку компаній-порушників, до яких можуть застосовуватись міжнародно-правові санкції", – повідомили в МінТОТ.

У міністерстві додали, що Російська Федерація заохочує масові відключення суднами системи AIS і таким чином нехтує нормами міжнародного права.

"Цього разу аварія призвела до найстрашніших наслідків – смертей людей", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у понеділок, 21 січня, на двох суднах у Керченській протоці виникла пожежа. Всього в екіпажі двох суден, за попередньою інформацією, входили близько 30 моряків - громадяни Туреччини та Індії. Пожежа сталася на борту танкерів "Кенді" і "Маестро", які ходять під прапором Танзанії. Вони перебували в нейтральних водах. За останніми даними, внаслідок пожежі загинули 14 моряків.

Відео"Там відбувається щось жахливе": у Керченській протоці загинуло 14 моряків

Такі слова самовидців пожежі в Керченській протоці наводять ЗМІ. Увечері там спалахнули та згодом затонули одразу два судна. Загинули щонайменше 14 моряків, доля ще 5 - досі невідома. У районі катастрофи - сильна течія, що ускладнює пошук моряків. За попередньою версією, трагедія могла статися через порушення техніки безпеки. 

"Там відбувається щось жахливе": у Керченській протоці загинуло 14 моряків

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції