Пожежа в Балаклії знищила боєприпаси на 1 мільярд доларів - Пашинський

Пашинський зазначив, що боєприпаси, які потрібні Україні, слід зберігати в спеціальних бетонних сховищах.

Внаслідок пожежі на військовому складі неподалік міста Балаклія, що на Харківщині, було знищено боєприпасів на $ 1 млрд. Про це розповів голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський в ефірі 5 каналу, передає Інтерфакс.

Крім того, Пашинський зазначив, що боєприпаси, які потрібні Україні, слід зберігати в спеціальних бетонних сховищах, захищених від вогню. А для непотрібних боєприпасів потрібно запровадити програму знищення.

"Балаклія - це не перше, наприклад, Богданівка, яка була 10 років тому, коли тиждень вибухало. Ми від Радянського Союзу успадкували мільйони тонн боєприпасів. У цих боєприпасах є ті, які вже не придатні, і ті, які нам дуже потрібні. Треба чітко виділити: ті, які нам потрібні, зберігати в спеціальних бетонних сховищах з системами пожежогасіння. А для тих, які не потрібні, повинна бути спеціальна програма для їх подальшого знищення ", - зазначив Пашинський.

"У чому трагедія Балаклії? Лежали десятки тисяч боєприпасів боєздатних і десятки тисяч боєприпасів небоєздатних. Коли пішла ця ланцюгова реакція, ми втратили на 1 млрд доларів боєприпасів. Це неприпустимо, тому що ми не така багата країна, яка може собі це допустити", - підкреслив він.

Нагадаємо, у четвер, 23 березня, поблизу міста Балаклія, що в Харківській області, вибухнув один з найбільших в Україні склад боєприпасів.

Цю інформацію спершу офіційно підтвердила місцева влада, а на місце вирушила комісія при Міноборони. Уже 24 березня у Балаклії повністю ліквідували пожежу на військових складах. Повідомлялося, що розмінування території буде відбуватися протягом місяця-двох. Одночасно з процесом розмінування військова частина на цій території буде продовжувати свою роботу.

У Балаклії вилучили понад три тисячі вибухонебезпечних предметів

Залиште свій коментар