Пожежа в коледжі Одеси. Урядова комісія встановила причину займання

Дата публікації
Пожежа в коледжі Одеси. Урядова комісія встановила причину займання

Міська рада Одеси

Урядовці звинувачують персонал та керівництво в недбалості.

За висновками урядової комісії, основна версія виникнення пожежі у будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, де загинули 16 осіб - займання побутового електрообладнання, яке виникло на третьому поверсі коледжу.

Про це на своїй сторінці у Facebook 21 грудня повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Згідно з висновками комісії, після цього пожежа поширилася на інші поверхи. Люди не могли евакуюватись, тому що один із виходів був зачинений.

"Це сталося через недбале ставлення керівництва та персоналу коледжу, які систематично ігнорували обов’язкове забезпечення протипожежного захисту та вимог пожежної безпеки, передбачені законодавством. Вони свідомо порушували норми утримання евакуаційних шляхів та експлуатації електрообладнання", - йдеться у дописі Гончарука.

Прем'єр додав, що МОН не мало повноважень профінансувати протипожежні заходи. Через мораторій на перевірки, який діяв майже 4 роки, ДСНС не проводила перевірки цього навчального закладу з 2014 року.

Зрештою, за результатами роботи урядова комісія порекомендувала:

  • розробити законопроєкти щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення пожежної безпеки,
  • внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зобов’язання передбачати в бюджетах всіх рівнів обов’язкові відрахування на заходи протипожежної безпеки,
  • запровадити добровільне страхування цивільно-правової відповідальності,
  • впровадити перевірку стану утримання будівель (шляхів евакуації, засобів пожежогасіння, утримання електромереж тощо) на законодавчому рівні, а також перевірку дотримання пожежної безпеки в закладах освіти, додаткових інструктажів, позапланових тренувань з евакуації.

Урядова комісія назвала причини пожежі в одеському коледжі. Основна версія виникнення пожежі – займання побутового...

Опубліковано Олексій Гончарук - Прем'єр-міністр України Субота, 21 грудня 2019 р.

Нагадаємо, вранці 4 грудня в Одесі загорівся коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Вогонь спалахнув на третьому поверсі будівлі й швидко розповсюдився на 4000 кв м. Рятувальники евакуювали близько 40 осіб. 16 осіб загинули внаслідок інциденту. 

Міський голова Одеси Геннадій Труханов розповів, що після трагедії у дворі коледжу спілкувався з батьками. Вони нібито й розповіли, що в приміщенні не було опалення, тому, можливо, там користувалися обігрівачами. Поліція розглядає дві версії загоряння в коледжі: аварійна робота електрообладнання та навмисний підпал. Утім, правоохоронці знайшли розбіжності між показати свідків та реальними подіями. 

Одеський коледж надзвичайники перевіряли незадовго до трагедії - СБУ

Одеський коледж надзвичайники перевіряли незадовго до трагедії - СБУ
Наступна публікація