Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Арсенал вибухає другий день поспіль.

Уже понад добу детонують боєприпаси на Чернігівщині - на третьому за розміром і стратегічним значенням в Україні військовому 6-му арсеналі. Закрито повітряний простір у радіусі 30 кілометрів, дороги перекриті, залізниця не працює, машини спрямовують в об'їзд Ічні.

На військових складах, що розташовані поблизу Дружби та Августівки Ічнянського району, тривають вибухи боєприпасів. Вдалося загасити лише трохи більше третини території, яка охоплена вогнем. Понад тисяча військових та надзвичайників продовжують заходи з локалізації та ліквідації надзвичайної події на арсеналі. На місці події у цілодобовому режимі продовжує працювати оперативний штаб Збройних сил України з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. У Генштабі ЗСУ запевняють, що ситуація контрольована.

"Додатково до вже наявної спеціальної інженерної та пожежної, техніки заплановане прибуття ще трьох пожежних танків на територію 6-го арсеналу", - уточнили в Генштабі.

Водночас посилили охорону та оборону військових складів та арсеналів на всій території України.

Підрозділи ДСНС ліквідували п'ять пожеж за межами арсеналу, що виникли внаслідок влучання боєприпасів, в Ічні та Августівці. Там згоріли будинки.

Нині на території військового складу спостерігаються вибухи різної інтенсивності. Лише після зменшення інтенсивності вибухів сили і засоби ДСНС розпочнуть виконання заходів з ліквідації надзвичайної ситуації.

Інформації щодо загиблих та травмованих немає.

Нагадаємо, 9 жовтня о 03:40 до ДСНС надійшла інформація про те, що на території військового 6-го арсеналу Міноборони поблизу Дружби та Августівки Ічнянського району на Чернігівщині виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. Із 16-кілометрової зони можливого ураження (Ічня та 30 прилеглих сіл) евакуювали понад 12,5 тисяч осіб. Із них через розгорнуті евакуаційні пункти вивезли 4,3 тис. людей, понад 8,2 тис. осіб виїхали самостійно. Евакуйованих розмістили в спеціально організованих пунктах Ічнянського, Прилуцького, Бахмацького та Ніжинського районів. З Ічнянської центральної райлікарні евакуювали 163 хворих до лікувального закладу Парафіївки.

Найімовірніша причина вибухів на військових складах - диверсія. Так вважають у Генштабі та СБУ. Аргументують, що майже одночасно вибухи пролунали в чотирьох різних місцях арсеналу. Лунає також слово теракт. Група військових прокурорів допитує чатових, які охороняли арсенал, та інших свідків. Слідчі розглядають ще версії - недотримання пожежної безпеки, навмисний підпал, щоб приховати розкрадання боєприпасів, і службове недбальство. Саме за фактом недбальства військова прокуратура відкрила кримінальне провадження.

ВідеоДо Ічні починають повертатися евакуйовані місцеві жителі

Вибухова Ічня. Вже понад добу детонують боєприпаси на Чернігівщині - на третьому за розміром і стратегічним значенням в Україні військовому арсеналі. Закрито повітряний простір у радіусі 30 кілометрів, дороги перекриті, машини спрямовують в об'їзд Ічні.

До Ічні починають повертатися евакуйовані місцеві жителі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції