Пожежу на Херсонщині загасили!

У Міністерстві внутрішніх справ запевняють, що лісову пожежу в Херсонській області, яка спалахнула 24 серпня, ліквідовано.

Лісова пожежа
УНІАН
Через високу температуру повітря та посилення вітру вогонь розповсюдився на площу близько 700 га

Нестор Шуфрич
УНІАН
Міністр повідомив, що на окремих ділянках пожежі фронт суцільного вогню сягав 2 кілометрів
У Міністерстві внутрішніх справ запевняють, що лісову пожежу в Херсонській області, яка спалахнула 24 серпня, ліквідовано.

Про це повідомив начальник Департаменту зв’язків з громадськістю МВС України Костянтин Стогній, посилаючись на інформацію від заступника міністра МВС Василя Фатхутдінова, який наразі перебуває в Херсонській області.

Водночас у МВС закликають громадян бути обережними при поводженні з вогнем і нагадують також, що необережно кинутий недопалок сигарети, який може призвести до виникнення пожежі, передбачає кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі строком від двох до п`яти років (ст. 245 Кримінального кодексу).

Нагадаємо, вчора близько 16:00 у лісових насадженнях на території ДП ”Цюрупинське лісово-мисливське господарство” знову виникла пожежа.

Як повідомили у прес-службі Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, через високу температуру повітря та посилення вітру вогонь розповсюдився на площу близько 700 га.

У зв’язку з цим виникла загроза для трьох населених пунктів Цюрупинського району (села Нечаєво, Солонці, Підлісне) та розташованої неподалік військової частини Міністерства оборони. Для тимчасового відселення мешканців зазначених населених пунктів підготовлено техніку та визначено місця їх перебування.

Завдяки скоординованим діям залучених сил та засобів о 01:40 25 серпня пожежу локалізовано. Відселення місцевих жителів не проводилося. Загрози населеним пунктам, жертв і постраждалих немає.

Вночі на місце події терміново вилетів глава МНС Нестор Шуфрич у супроводі заступника міністра внутрішніх справ Василя Фатхутдінова та начальника Департаменту карного розшуку МВС Василя Паскала.

“Я зараз утримаюсь від коментарів, але є дуже багато запитань. Зайнялася та частина лісу, яка була на значній відстані від місця пожежі, що сталася у понеділок. Причому під час нової пожежі, на місцях, де вона була раніше, вогню не було. Це означає, що вогонь не міг перекинутися із території попередньої пожежі,” - заявив Н.Шуфрич.

Керівник МНС поінформував, що за півгодини до початку пожежі гелікоптер робив обліт території і вогню зафіксовано не було. Його раптове виникнення здалося Н.Шуфричу підозрілим, і він натякнув, що не випадково з ним прилетіло керівництво МВС, хоча й відмовився коментувати будь-які версії.

Міністр подякував пожежникам, які не допустили проникнення вогню на територію військової частини і повідомив, що звернувся до Міноборони з проханням тимчасово вивезти звідти ракети.

“Ситуація викликає чимало питань, але я хочу сказати всім: у нас достатньо сил, щоб зупинити будь-яку пожежу. Я Вам гарантую, що навіть біси в пеклі не зможуть розвести вогонь,” – запевнив Н.Шуфрич.

До ліквідації пожежі було залучено 400 осіб та 96 одиниць техніки від МНС, Держкомлісгоспу та Міноборони, а також 2 вертольоти МНС та 1 авіакомпанії “Українські вертольоти”.

Координацію дій із залучення сил і засобів на місці події здійснює опергрупа МНС, яку очолює Н.Шуфрич.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: