Позивні "Баркас" і "Рязань". Контррозвідка СБУ викрила офіцерів РФ, які працювали під прикриттям

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Позивні "Баркас" і "Рязань". Контррозвідка СБУ викрила офіцерів РФ, які працювали під прикриттям

Контррозвідка СБУ ідентифікувала двох російських офіцерів, які працювали під прикриттям.

Контррозвідка СБУ спільно з ТСН.ua продовжує інформувати громадськість про громадян РФ, які беруть участь у підтримці існування "Л/ДНР" та розграбуванні українських земель. 

Нещодавно українські правоохоронці викрили двох кадрових офіцерів збройних сил РФ, які під прізвищами для прикриття прибули в Україну для вчинення терористичної та іншої протиправної діяльності.

За наявними даними, 2015 року на територію так званої "ДНР" (м. Кальміуське Старобешівського району) з РФ відряджені російські бойові офіцери з позивними "Баркас" і "Рязань". Вони очолили командування 1-ї Окремої мотострілецької бригади 1-го Армійського корпусу Міністерства оборони терористичної організації "ДНР".

Позивний "Баркас"

 "Баркас" – Мітяєв Олег Юрійович, громадянин РФ, 1974 р.н., уродженець м. Оренбург РФ. Одружений, має трьох дочок. 1991 року закінчив Суворовське військове училище, 1995 року – Омське вище загальновійськове двічі Червонопрапорне училище ім. М.В.Фрунзе, 2009 року – Загальновійськову академію  ЗС РФ. У 1995-2007 рр. обіймав керівні посади від командира взводу до начальника розвідки штабу десантно-штурмового полку повітрянодесантної дивізії Північнокавказького військового округу РФ. У 2009-2013 рр. служив на керівних посадах в окремій гвардійській десантно-штурмовій бригаді (м. Ульяновськ). Від жовтня 2013 р. до березня 2015 р. – командир окремої десантно-штурмової бригади (м. Улан-Уде).

Від квітня 2015 р. до листопада 2016 р. – нібито начальник 1 управління (резервних формувань мотострілкових військ) 12 командування резерву Південного військового округу. 2015 р. нагороджений медаллю ордену "За заслуги перед Вітчизною" з мечами 1 ступеня.

Насправді від жовтня 2015 р. до листопада 2016 р. обіймав посаду командира 1-ї ОМСБр, що у Кальміуському Старобешівського району Донецької області. Службу як командир 1-ї ОМСБр проходив під прізвищем прикриття як полковник (генерал-майор) Дигало (Варавва) Микола Миколайович.

11 червня 2016 р. за організацію бойових дій незаконних збройних формувань на території України отримав військове звання генерал-майор (указ Президента РФ №276).

Перебуваючи на посаді командира 1-ї ОМСБр, користувався охороною з числа двох кадрових офіцерів ЗС РФ. Під час командування 1-ї ОМСБр "прославився" знищенням і розкраданням місцевої інфраструктури, надмірним вживанням алкогольних напоїв, знущанням над бойовиками бригади з числа громадян України. Крім того, був причетним до загибелі значної кількості російських військових, тіла яких особисто перевозив у Республіку Бурятія.

Після ротації з України до РФ, від грудня 2016 р. призначений командиром 201-ї Гатчинської ордена Жукова двічі Червонозоряної військової бази РФ в Республіці Таджикистан (найбільший військовий об'єкт за межами Росії, дислокується у містах Душанбе і Курган-Тюбе).

Позивний "Рязань"

 "Рязань" – Плісов Олексій Владленович, 08.09.1973 р.н., має сина Іллю (випускника Тверського суворовського військового училища МО РФ). Полковник ЗС РФ, особистий номер У-769822. Служив на керівних посадах у 137 гвардійському ордена Червоної зірки парашутно-десантному полку (в/ч 41450, м.Рязань). Брав участь у бойових діях в Чеченській республіці та в "миротворчій" місії ЗС РФ у Північній Осетії. У липні 2013 р. – командир розвідувального підрозділу 49-ї загальновійськової армії Південного військового округу РФ.

У 2016 р. нібито проходив військову службу у резервних формуваннях мотострілкових військ 12 командування резерву Південного військового округу.

Брав участь у боях за Донецький аеропорт, керував військовим полігоном т. зв. МО "ДНР" у м. Торез Донецької області. Від кінця 2016 р. до січня 2017 р. обіймав посаду першого заступника командира бригади (з бойової підготовки) 1-ї ОМСБр. Виконував обов'язки керівника 1-го ОМСБр за тимчасової відсутності її командира "Баркаса".

Під час військової служби в 1-й ОМСБр причетний до розкрадання місцевої інфраструктури та вивезення ТМЦ в РФ, а також до загибелі значної кількості російських військових, тіла яких особисто перевозив у Республіку Бурятія.

Після ротації з України до РФ у липні 2017 р. призначений командиром  4-ї російської військової бази у Південній Осетії.

Наступна публікація