ПППУ хоче в ПР

Вчора заступник голови Партії промисловців і підприємців Лев Гнатенко повідомив, що партія має намір йти на вибори спільно з ПР.

Вчора народний депутат Верховної ради V скликання, заступник голови Партії промисловців і підприємців Лев Гнатенко повідомив газеті "Коммерсант-Україна", що партія має намір йти на позачергові парламентські вибори спільно з ПР.

Анатолій Кінах
Анатолій Кінах - без п'яти хвилин регіонал? (Фото: k1.tv)

"Сто відсотків ми підемо з Партією регіонів. По-іншому і бути не може", - упевнено заявив пан Гнатенко. Він також додав, що формат співпраці ПППУ і ПР на майбутніх виборах – створення блоку або саморозпуск партії з її подальшим включенням до складу ПР – буде визначений на з'їзді ПППУ 4 серпня. "Але те, що ми підемо з 'Регіонами', ні у кого не повинне викликати сумнівів", - ще раз завірив Лев Гнатенко.

Лідер ПППУ, міністр економіки Анатолій Кінах в своїх коментарях був більш стриманий. Заява свого заступника він назвав "версією" і сказав, що остаточне рішення буде ухвалене на з'їзді партії, як того вимагає її статут. "В даний час розглядаються різні конфігурації, у нас багато варіантів. Прораховуються різні сценарії розвитку ситуації", - повідомив газеті пан Кінах.

Втім, назвати, з якими саме політичними силами обговорюється можливість сумісної участі у виборах, лідер ПППУ відмовився. "Партія налаштована на зміцнення стратегії національної єдності. Ті, хто розділяє цю позицію, - наші потенційні партнери", - відхилився від відповіді Анатолій Кінах.

Вірогідність того, що ПППУ перестане існувати як партія, народний депутат V скликання, глава харківської обласної організації ПППУ Віктор Лещенко назвав "гіпотетичну". "Не думаю, що ПППУ коли-небудь саморозпуститься. Ми самодостатня партія, представлена в парламенті, і працюватимемо до тих пір, поки будемо затребувані", - заявив пан Лещенко.

Якщо в східних областях можливість саморозпуску і об'єднання з ПР допускають, то в західних – категорично відкидають. Глава фракції ПППУ в Львівській обласній раді Роман Дудіч заявив газеті "Коммерсант-Україна", що в обласній раді ПППУ була і залишається в блоці з "Нашою Україною".

"Наша позиція була висловлена вже давно – в Львівському регіоні ми союзники з "Нашою Україною". Які рішення ухвалюються вгорі, нам невідомо", - сказав пан Дудіч.

Не дивлячись на демонстративну категоричність Партії регіонів в питанні створення блоку ("Блок – справа ненадійна", - заявив в одному з інтерв'ю прем'єр-міністр Віктор Янукович), в неофіційних бесідах представники партії стверджують, що умови входження окремих членів ПППУ в прохідну частину виборчого списку ПР дотепер обговорюються.

Можливо, наприклад, що ПППУ збережеться як партія, але її представники – народні депутати V скликання на чолі з Анатолієм Кінахом – вийдуть з неї і вступлять в ПР. При цьому одним з головних питань для Партії регіонів залишається, як бути з тими, чиї місця будуть віддані ПППУ.

Тим часом достовірно відомо, що ПР має намір йти на вибори самостійно. Таке рішення було ухвалене на останній політраді партії 27 червня. "Блокуватися на майбутніх виборах Партія регіонів не буде ні з ким", - категорично заявив газеті "Коммерсант-Україна" народний депутат V скликання Ярослав Сухий.

Василь Хара
Архів
Василь Хара не хоче підбирати всіх ображених. Але для декого готовий зробити вийняток (Фото: ЗаДонбасс)
У ПР до можливого приєднання ПППУ відносяться стримано. "Однозначно сказати, ввійде ПППУ в списки Партії регіонів чи ні, поки складно. Це дуже серйозне питання, яке вимагає докладного обговорення і в партії, і на політраді", - вважає народний депутат V скликання Сергій Ківалов.

З ним погоджується його колега Василь Хара. "Я не думаю, що Партія регіонів підбиратиме всіх, хто образився і пішов (з опозиційних партій і блоків — ред.). Але тих, хто перейшов на нашу сторону і постраждав через це в період роботи парламенту, ми, напевно, заберемо", - сказав пан Хара.

Нагадаємо, після призначення Анатолія Кінаха міністром економіки шестеро з семи депутатів від ПППУ приєдналися до антикризової коаліції. Тільки депутат Микола Оніщук відмовився входити в парламентську більшість і 16 квітня став членом Народного союзу "Наша Україна".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: