ПР готова розмістити в Україні ще один іноземний флот

У Партії регіонів мають намір підвищити ціну за перебування російського флоту на території України та можуть запросити в Україну флоти інших іноземних держав - аби добре платили.

У тіньовому опозиційному уряді, главою якого є лідер Партії регіонів Віктор Янукович, розглядають можливість розміщення в Україні інших, окрім ЧФ Росії, військових флотів, і мають намір підвищити орендну плату для російського флоту.

Таку позицію в інтерв'ю іспанські газеті El Paίs висловив міністр закордонних справ тіньового опозиційного уряду представник ПР Леонід Кожара. "Має значення ціна. Можливо, Україні буде вигідно запросити до себе й два флоти, аби вони нам платили", - сказав він.

На уточнююче питання, чи стосується це і російського флоту, він відповів: "Чому б ні, якщо добре платитимуть". В той же час, на думку Кожари, росіяни мають більше платити за перебування ЧФ на українській території.

"За розміщення флоту ми одержуємо 92 мільйони доларів на рік, що частково призначаються для амортизації боргу за газ. Це смішна сума, яка не дозволяє ані розвинутися Севастополю як місту, ані надати якісні послуги та інфраструктуру флотові", - наголосив він.

"Слід буде по-дружньому домовитися, яким чином Україна зможе забезпечити краще перебування флоту, а він - сплатити наші послуги", - додав Кожара.

За його словами, необхідно провести "інвентаризацію власності", маючи на увазі чорноморські маяки, навколо яких точилися суперечки. Він також підкреслив, що Україна досі не має свого флоту.

"Смішно, що ми маємо лише єдиний підводний човен без батареї, та жодного крейсеру"., - наголосив політик.

"Ми маємо дружні відносини з усіма країнами Чорного моря, але є конфлікт інтересів із Румунією (у дельті Дунаю), та з турецькими рибалками, що незаконно здійснюють вилов біля наших берегів. Подивимось, чи зможемо ми себе захистити, коли флот піде. Нам потрібна стратегія безпеки у Чорному морі", - нагадав Кожара

Він також не виключив, що російський флот може залишитись після 2017 року. "Ми цього не виключаємо, але аби дати точну відповідь треба пояснити самим собі, чи зможемо ми себе захистити, з якою інфраструктурою та якими коштами", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше сам Віктор Янукович заявляв, що не виключає продовження перебування ЧФ РФ на території України.

Як відомо, за Конституцією, на території України не допускається розташування іноземних військових баз. Російський флот, за міждержавною угодою, має залишити Україну до 2017 року.

Читайте також:

Янукович розповів про новий статус російської мови

Янукович не проти залишити Чорноморський флот в Криму

Янукович в російському ефірі зрікся вступу до НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: