ПР: із Києво-Печерської лаври зроблять музей Голодомору

ПР звинуватила колег по парламенту в намірі вижити з Лаври православних і віддати її приміщення Мінкульту, тобто "бандерівцям".

Києво-Печерська Лавра
Архів
За словами регіоналів, Києво-Печерська лавра опинилася в небезпеці
Група нардепів на чолі з БЮТівцем Володимиром Яворівським, які внесли до Верховної ради законопроект про збереження комплексу Києво-Печерської Лаври, збираються вижити звідти Українську православну церкву Московського патріархату та віддати територію під експозиції для "бандерівців" і на тему Голодомору.

Про це заявив народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко. "За красивими словами проекту постанови проглядається очевидне бажання авторів будь-якими способами вичавити з Києво-Печерської Лаври Українську православну церкву і "очистити" місце для більш близьких їм церков і сект", - зазначив політик.

Він нагадав, що Києво-Печерська Лавра вже фактично та юридично розділена на дві частини - музейно-виставковий комплекс (Верхня лавра) перебуває у сфері управління Міністерства культури і туризму, а власне монастир (Нижня лавра) - у веденні Української православної церкви. "А постановою просто намагаються відібрати Нижню лавру в Української православної церкви", - пояснив Колесніченко.

"Таким чином, на територію Лаври планується подавати свої структури під виглядом "музеїв", або створювати експозиції "бандерівцям", Голодомору, виставляти сексуально нетрадиційних художників і їхню творчість, що категорично неприйнятно для будь-якої віруючої людини", - йдеться в заяві депутата.

Він також пообіцяв, що ПР не підтримає цей документ при голосуванні, оскільки вважає, що весь комплекс Києво-Печерської Лаври необхідно передати у відання церкви.

Документом, який пропонують ухвалити нардепи, зокрема, пропонується передати весь комплекс Києво-Печерської лаври до сфери управління Міністерства культури та туризму України, а також розглянути можливість включення до структури Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Музею книги і друкарства України, Державної історичної бібліотеки та інших музеїв.

Читайте також:

Києво-Печерська Лавра засумувала за комунізмом

У Лаврі без дозволу знесли браму

ПР вимагає покарати Тимошенко за заборону російської мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: