ПР: модернізація ГТС без Росії - це мемуари

Партія регіонів вимагає у Ющенка і Тимошенко негайно запропонувати Росії участь у проекті модернізації української газотранспортної системи.

Депутат він Партії регіонів Ганна Герман переконана, що без участі Росії підписання Україною, Європейською комісією і міжнародними банками плану співпраці в модернізації української ГТС не матиме реальних результатів.

Про це повідомляє прес-служба ПР.

"Без залучення Росії до європейського проекту модернізації ГТС ця ідея ніколи не матиме реального втілення", - сказала вона.

За її словами, президент Віктор Ющенко і прем'єр Юлія Тимошенко повинні негайно звернутися до Європейського союзу і Росії з пропозицією зробити цей проект трибічним.

"Інакше всі угоди, підписані президентом і прем'єр-міністром в Брюсселі з модернізації української ГТС, залишаться матеріалом для мемуарів цим політикам на період після наступних президентських виборів", - впевнена вона.

Нагадаємо, вчора, 23 березня під час міжнародної брюссельської конференції з питань модернізації української ГТС російська делегація на чолі з міністром енергетики Росії Сергієм Шматком та заступником голови "Газпрому" Валерієм Голубєвим достроково покинула захід безпосередньо перед церемонією підписання угоди між Україною та ЄС.

Свій демарш росіяни аргументували тим фактом, що їм "нецікаво", що буде далі. Крім того вони висливили жаль через те, що Україна потрапила у європейські "розборки".

В свою чергу російський прем'єр Володимир Путін на прес-конференції у Сочі заявив, що Єврокомісія відмовилася об’єднати зусилля з Росією і виділити гроші Україні для боротьби з фінансово-економічною кризою.

Він також припустив, що ЄС планує "відібрати в України її ГТС".

Крім того він пригрозив, що якщо і надалі Європа та Україна "ігноруватимуть" Росію у газових питаннях, Москва перегляне свої стосунки з ЄС.

В той же час міністр енергетики Росії Сергій Шматко заявив, що Росія, незважаючи на брюссельський демарш, не відмовляється від участі у модернізації української ГТС і пропонує провести ще один раунд переговорів з цього приводу.

В свою чергу уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що Україну не влаштовують наміри Росії стати співвласником української газотранспортної системи чи впливати на формування ціни на транзит газу територією України.

Читайте також:

Ющенко не хоче ділити газову трубу з Росією

Яценюк пророкує дефолт через російський газ

Путін: Росія перегляне відносини з ЄС, якщо її ігноруватимуть

Росія попередила, що через декларацію газ для України може подорожчати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: