ПР підготувала закон про офіційний статус російської мови

Партія регіонів готова зробити російську мову офіційною, але поки тільки на регіональному рівні. Після ухвалення нового закону області самі визначатимуть статус російської мови.

Партія регіонів підготувала законопроект про надання російській мові офіційного статусу на регіональному рівні. Найближчим часом документ буде направлений до Верховної ради.

Про це заявив заступник голови ПР Борис Колесніков. За його словами, статус російської мови надалі визначатимуть органи місцевої влади.

"Керуючись Європейською хартією про мови, ми підготували дуже хороший закон, і президент його подасть в найближчі 15-20 днів. Там виписані права, які ми передаємо обласним радам. Не хочуть в деяких областях це приймати - не треба", - сказав Колесніков.

Нагадаємо, раніше інший представник ПР Вадим Колесніченко заявив, що в Україні поки що зарано проводити референдум щодо державного статусу російської мови. Крім того, регіонали не мають необхідної кількості голосів у парламенті для того, щоб змінити Конституцію.

Новий президент Віктор Янукович раніше обіцяв, що в російськомовних регіонах ця мова буде використовуватися без обмежень, зокрема у сфері освіти.

У той же час, 22 лютого, президент Віктор Ющенко схвалив концепцію державної мовної політики, яка, серед іншого, зобов'язує українців володіти державною мовою - українською.

Читайте також:

ПР відклала референдум про державну російську мову

Ющенко заповів розмовляти українською мовою

У Львові дітям з "російськими" іменами порадили "виїжджати в Московію"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: