ПР погрожує судом міністру-регіоналу

Депутати від Партії регіонів звинуватили міністра охорони здоров'я Зиновія Митника у лобіюванні особистих інтересів

Голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва (Партія регіонів) заявила, що міністр охорони здоров'я Зиновій Митник провів незаконний конкурс з призначення голови Державного фармакологічного центру. Через незаконний конкурс регіонали поскаржились Віктору Януковичу і пообіцяли звернутися до суду.

За словами депутата, згідно з постановою 777 Кабміну від 2008 року, голова "Фарм-центру" має обиратися на конкурсі шляхом таємного голосування простою більшістю голосів.

"27 травня у Мінздоров'я було проведено другий тур конкурсу. Було засідання комісії, на якому були присутні всі 15 членів. Були також 4 депутати - від Партії регіонів Валерій Коновалюк і я, від БЮТ - В'ячеслав Пєрєдєрій і Олег Шевчук. Запросили також ЗМІ. ТРК "Україна" вела відеозапис конкурсу", - розповіла Бахтєєва.

За її словами, конкурс було проведено з дотриманням усіх процедур і у результаті таємного голосування переміг доктор фармакологічних наук Віктор Хоменко.

"Він отримав 6 голосів. У присутності камер, народних депутатів Хоменка привітали, потисли йому руку, побажали успіхів у роботі", - сказала Бахтєєва.

Водночас, за її словами, у п'ятницю міністр охорони здоров'я Зиновій Митник, повернувшись з відрядження, зібрав усіх, хто входить у комісію "і дуже жорстко з ними розмовляв".

"Він сказав, що зараз усі будуть звільнені і треба негайно переголосувати призначення голови "Фарм-центру" шляхом підняття рук. Голова комісії Лазоришинець також розмовляв з усіма у грубій формі. Зібралися, підняли руки і 11 осіб проголосували за дитячого педіатра з Тернополя Бліхара, 1 людина проголосувала за Хоменка", - розповіла Бахтєєва.  

"Зараз на сайті вже вивісили оголошення про те, що Бліхара призначено головою "Фарм-центру". Це чисте лобіювання особистих інтересів Митника! Він намагався зі мною домовитися, казав, що все буде добре, що ця людина буде працювати. Митник тримає для себе цю посаду. Коли його звільнять з посади міністра, він сам очолюватиме цей центр", - додала вона.

За словами Бахтєєвої, зараз комітет з охорони здоров'я готує проект постанови про заслуховування Митника у Верховній раді "щодо цього безпрецедентного випадку".

"Напевно, будемо подавати у суд, тому що є відеозапис з таємним голосуванням. Ми також написали листа на ім'я генпрокурора Олександра Медведька, президента Віктора Януковича, спікера Володимира Литвина з проханням розібратися з ситуацією", - сказала вона.
Бахтєєва також сказала, що до того "Фарм-центр" 5 років очолювала людина, яка не має фармакологічної освіти.

"Наш комітет має факти, що в один день могли бути зареєстровані 20-30 препаратів, одного дня навіть було 200. Ми розуміємо, що неможливо проводити таку реєстрацію, що це йдуть домовні фальсифіковані препарати", - сказала вона.

"Фарм-центр" - це державне підприємство, спеціалізована експертна установа у сфері реєстрації та контролю за обігом лікарських засобів. Вона виконує реєстрацію препаратів, доклінічні, клінічні та постклінічні дослідження, дає оцінку препаратам на предмет застосування, побічних дій тощо.

Як відомо, Бахтєєва є депутатом від Партії регіонів. Митник - також "регіонал", вважається близьким до прем'єра Миколи Азарова.

Нагадаємо, днями депутати від БЮТ зареєстрували у парламенті проект постанови про звільнення міністра охорони здоров'я Зиновія Митника.

Читайте також:

БЮТ вимагає звільнити міністра охорони здоров'я

Через смерть учня на фізкультурі уряд перевірить здоров'я всіх школярів

БЮТ: заступник міністра спорту - громадянин РФ і один з лідерів Партії любителів пива

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: