ПР проти київської влади

Фракція Партії регіонів у Київраді, що поповнилася новими депутатами, проти перенесення сесії міськради на жовтень.

Олексій Омельяненко
УНІАН
Лідер фракції ПР у Київраді Олексій Омельяненко.
Фракція Партії регіонів категорично проти ініціативи керівництва Київради щодо перенесення двох чергових пленарних засідань Київради (13 та 26 вересня) на жовтень.
 
Про це повідомила прес-служба Київської міської організації Партії регіонів. 

За її даними, рішення про перенесення пленарних засідань Київради ухвалювалось із грубими порушеннями законодавства, зокрема Регламенту Київради, згідно з яким пленарні засідання Київради проводяться не рідше одного разу на місяць (п.19.8 ст. 19). 

Крім того, стверджують автори повідомлення, аргументуючи своє рішення перенести засідання, секретар Київради Олесь Довгий посилався на начебто рішення погоджувальної ради депутатських груп і фракцій Київради, однак засоби масової інформації поширили інформацію про таке "рішення” погоджувальної ради ще до її початку. При цьому остаточного рішення щодо перенесення засідань на ній ухвалено не було, підкреслюється в повідомленні. 

Як заявляють у фракції ПР, такі одноосібні рішення керівництва Київради свідчать про перевищення своїх повноважень, неприховане ігнорування думки депутатського корпусу та актуальних питань життєдіяльності столиці і киян в цілому. 

“На цих пленарних засіданнях Київради чекала свого вирішення значна кількість болючих для киян питань: про створення низки лікувальних закладів для киян, про ситуацію із будинком на вул. Жилянській, 120-б, про стан впорядкування житлово-комунального господарства столиці, про заборону відчуження землі інтернату для дітей-сиріт і багато інших. Крім цього, втручання депутатського корпусу Київради та пояснень столичної влади вимагають резонансні події, що мало не щодня відбуваються у Києві – захоплення стоматологічної клініки на вул. Пимоненка, 10, затримка правоохоронними органами керівництва районної у м. Києві адміністрації, порушення законних прав політичних партій на ведення перевиборної агітації”, наголошується у повідомленні. 

Фракція Партії регіонів у Київраді вимагає чіткого дотримання Регламенту міської ради. Члени фракції висловлюють переконання, що “прозорість та відкритість проведення пленарних засідань Київради виключить підґрунтя для безпідставних звинувачень деяких політиканів у кулуарності та непрозорості прийняття рішень Київрадою”. 

Леонід Черновецький
Дії команди Леоніда Черновецького викликали невдоволення "регіоналів". (Фото: kmv.gov.ua)
В той же час, здивування заявою фракції ПР висловив заступник київського міського голови, секретар Київради Олесь Довгий.

Як повідомила прес-служба Київської міської ради, про це він сказав, коментуючи заяву фракції Партії регіонів у Київради.
 
За словами Довгого, рішення про перенесення пленарних засідань сесії Київради приймалося демократично. "На погоджувальній раді більшість голів фракцій висловилися за перенесення засідань, враховуючи те, що депутати більшості фракцій зайняті у виборчому процесі. Крім того, під час погоджувальної ради було детально проаналізовано питання порядку денного, у тому числі й соціальні. В результаті дійшли висновку, що внесені питання потребують доопрацювання в комісіях”, - пояснив столичний чиновник.
 
Тому, за його словами, заяви, подібні до оприлюдненої фракцією Партії регіонів, можуть бути мотивовані участю цих політичних сил у дострокових парламентських виборах. "Всі важливі для киян питання, у тому числі й соціальні, обов’язково будуть розглянуті на пленарному засіданні в жовтні. Я не бачу жодних перепон для цього”, - наголосив Довгий.

"Політичні сили намагаються піаритися на всьому, навіть на таких елементарних речах, як перенесення пленарного засідання. Можливо, через те, що вичерпується арсенал їхніх передвиборчих обіцянок. Тому звертаюся до усіх депутатів Київради активно долучитися до напрацювання питань порядку денного найближчого пленарного засідання та припинити вносити велику політику в стіни міської ради”, - підкреслив він.

Фракція ж Партії регіонів, яка була розкритикована Довгим, отримала поповнення. До неї вирішили перейти 6 депутатів Київради.

Про це Українським Новинам повідомив співрозмовник у Київській сіській раді.

Зі слів співрозмовника агентства, до фракції ПР вирішили перейти 5 представників депутатської групи "Громадський захисник" - Іван Салій, Сергій Череп, Сергій Кучер, Євген Шаломеєв і Андрій Вінграновський, а також із фракції Соціалістичної партії в Київраді - Сергій Зимін.

Співрозмовник повідомив, що ці 6 депутатів написали відповідні заяви про вихід зі своїх груп і фракцій і заяви із проханням прийняти їх у фракцію ПР.  Фракція вирішила прийняти цих депутатів.

Олесь Довгий
УНІАН
Втім, Олесь Довгий цього невдоволення не розуміє.
Однак співрозмовник агентства підкреслив, що, відповідно до регламенту Київради, депутати офіційно переходять із однієї фракції в іншу після того, як секретар Київради зачитує на сесії їхні заяви про вихід з однієї фракції й перехід в іншу.

Зі слів співрозмовника, причина переходу цих 6 депутатів у фракцію ПР - те, що на них чинився тиск із боку керівництва Київської міської державної адміністрації.

Співрозмовник агентства також припустив, що заява секретаря Київрада Олеся Довгого про перенесення запланованих на вересень сесій Київради на жовтень - наслідок різкого збільшення фракції ПР у Київраді.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: