ПР розповіла про новий статус російської мови

Партія регіонів визнала що не зможе зробити російську мову державною, але же підготувала закон, який дозволить навчатися нею в школах і користуватися у судах.

Член Партії регіонів Борис Колесніков розповів про новий статус російської мови, який вона отримає після ухвалення обіцяного Віктором Януковичем закону "Про мови". За словами політика, російська не отримає статусу державної в Україні, але буде суттєво розширено сферу її вживання, в тому числі у сферах освіти та судочинства.

За словами Колеснікова, державного статусу російська мова не отримає через те, що ПР не має 300 голосів у Верховній раді, необхідних для зміни Конституції. "Закон по мові готовий. Зрозуміло, що у нас немає 300 голосів, і ми не можемо змінити Конституцію. Так би зовсім було б просто", - наголосив політик.

В той же час, він відзначив, що новий закон, підготовлений регіоналами, надає обласним радам право за заявою батьків навчати дитину всім предметам російською мовою в будь-якій загальноосвітній школі при обов'язковому вивченні державної мови.

"У судах і місцевих радах чиновники повинні знати дві мови. По радіо і телебаченню ми готуємо окремий закон", - зазначив Колесніков.

"Ми хотіли б, щоб університети передали місцевим радам, щоб дитина, яка закінчила школу російською мовою, одержала цією мовою і вищу освіту", - додав він.

На запитання, якою буде політика Віктора Януковича щодо таких питань української історії, як Голодомор і ОУН-УПА, Колесніков сказав: "Потрібно справедливе відношення до історії і залучати до її дослідження й іноземні джерела".

"От Ющенко виступив по Бандері і по УПА і викликав тим самим у Польщі величезне обурення", - зазначив депутат.

"Я б дуже хотів, щоб ще висловились країни-члени антигітлерівської коаліції, зокрема США і Великобританія", - додав він.

Нагадаємо, під час виборчої кампанії Віктор Янукович неодноразово обіцяв після приходу до влади ухвалити новий закон "Про мови", що розширював би сферу вживання російської в Україні.

Зокрема, лідер ПР обіцяв, що російська мова буде використовуватися в усіх сферах життя, включаючи охорону здоров'я, освіту та судочинство. Зайнятися цим питанням він мав намір одразу після президентських виборів.

Віктор Янукович за результатом підрахунку 100% електронних протоколів дільничних виборчих комісій посів перше місце на президентських виборах.

Читайте також:

Янукович пообіцяв створити всі умови для вживання російської мови

"Регіонали" готові зробити у Львові польську мову регіональною

Янукович назвав львів'ян "кращим геноцидом країни"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: