ПР розповіла про новий статус російської мови

ПР розповіла про новий статус російської мови

Партія регіонів визнала що не зможе зробити російську мову державною, але же підготувала закон, який дозволить навчатися нею в школах і користуватися у судах.

Член Партії регіонів Борис Колесніков розповів про новий статус російської мови, який вона отримає після ухвалення обіцяного Віктором Януковичем закону "Про мови". За словами політика, російська не отримає статусу державної в Україні, але буде суттєво розширено сферу її вживання, в тому числі у сферах освіти та судочинства.

За словами Колеснікова, державного статусу російська мова не отримає через те, що ПР не має 300 голосів у Верховній раді, необхідних для зміни Конституції. "Закон по мові готовий. Зрозуміло, що у нас немає 300 голосів, і ми не можемо змінити Конституцію. Так би зовсім було б просто", - наголосив політик.

В той же час, він відзначив, що новий закон, підготовлений регіоналами, надає обласним радам право за заявою батьків навчати дитину всім предметам російською мовою в будь-якій загальноосвітній школі при обов'язковому вивченні державної мови.

"У судах і місцевих радах чиновники повинні знати дві мови. По радіо і телебаченню ми готуємо окремий закон", - зазначив Колесніков.

"Ми хотіли б, щоб університети передали місцевим радам, щоб дитина, яка закінчила школу російською мовою, одержала цією мовою і вищу освіту", - додав він.

На запитання, якою буде політика Віктора Януковича щодо таких питань української історії, як Голодомор і ОУН-УПА, Колесніков сказав: "Потрібно справедливе відношення до історії і залучати до її дослідження й іноземні джерела".

"От Ющенко виступив по Бандері і по УПА і викликав тим самим у Польщі величезне обурення", - зазначив депутат.

"Я б дуже хотів, щоб ще висловились країни-члени антигітлерівської коаліції, зокрема США і Великобританія", - додав він.

Нагадаємо, під час виборчої кампанії Віктор Янукович неодноразово обіцяв після приходу до влади ухвалити новий закон "Про мови", що розширював би сферу вживання російської в Україні.

Зокрема, лідер ПР обіцяв, що російська мова буде використовуватися в усіх сферах життя, включаючи охорону здоров'я, освіту та судочинство. Зайнятися цим питанням він мав намір одразу після президентських виборів.

Віктор Янукович за результатом підрахунку 100% електронних протоколів дільничних виборчих комісій посів перше місце на президентських виборах.

Читайте також:

Янукович пообіцяв створити всі умови для вживання російської мови

"Регіонали" готові зробити у Львові польську мову регіональною

Янукович назвав львів'ян "кращим геноцидом країни"

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів