ПР: Уряду вдається стримувати зростання цін

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що інфляція в Україні не виходить за рамки, озвучені Держстатом, і уряду вдається стримувати цю ситуацію.

У перший день чергового сесійного тижня лідер фракції ПР у парламенті Олександр Єфремов розповів ТСН.ua про найважливіші законопроекти, про нові "тушки" і успіхи уряду.

- Після повернення до Конституції 1996 року поняття "коаліція" і "опозиція" втратили свій сенс. Стало легше працювати?

- У цілому можна сказати, що парламент почав працювати конструктивно. У нас немає тих безглуздих з'ясувань відносин, як раніше.

- Юлія Тимошенко заявила про те, що розпочався новий сезон "скупки тушок" і навіть ціну озвучила - залучення одного депутата на бік більшості коштує, за її даними, від 1 до 3 мільйонів ...

- От скажіть, ми були в опозиції, чого ж нас ніхто не скупив? Депутати, які займають нормальну позицію, які дорожать довірою виборця, як правило, не скуповуються. А якщо Юлія Тимошенко зібрала команду за іншими принципами (я не буду уточнювати, за якими), її депутати просто дивляться на те, що відбувається, і говорять: "ми не хочемо брати участь у тій безглуздій метушні в окремих елементах опозиції". Вони не продаються, а просто йдуть.

- Ви рахували, скільки вже депутатів у вас в більшості?

- У нас іде тверде голосування під 270 голосів, цього достатньо для того, щоб приймати рішення.

- Але все-таки, напевно йде боротьба за 300 голосів?

- Я вже говорив, нам не потрібно 300 голосів. Якщо виникне необхідність прийняття законів, пов'язаних з внесенням змін до Конституції, значить, ми будемо шукати наших прихильників, переконувати їх, що це рішення йде на користь держави.

- Антикорупційний законопроект на цьому тижні повинні прийняти остаточно. Ви говорили про те, що процедура декларування витрат чиновниками вже узгоджена. Якою вона буде?

- Мінімальна сума покупок і подарунків, які потрібно буде декларувати, - половина мінімальної зарплати. На даний момент - це близько 400 гривень. При цьому ще остаточно не вирішено питання про коло родичів чиновника. Існує дві точки зору: одна частина депутатів наполягає на тому, щоб ми розширили кількість родичів чиновника, доходи яких зобов'яжуть декларувати. Інша частина говорить про те, що це може призвести до конфліктної ситуації. Судіть самі, у нас сьогодні законодавчо прописані фінансові взаємини тільки дружини і чоловіка. Наприклад, якщо ви хочете щось продати або купити, вам необхідно взяти нотаріальний дозвіл в чоловіка. Для більш далеких родичів ця процедура не прописана. Якщо врахувати, що у нас нерідко в сім'ях виникають суперечності, можна припустити, що цю норму будуть використовувати для з'ясування взаємин між родичами. Але остаточне рішення депутати ухвалять в четвер (7 квітня - ред.).

- Супротивники законопроекту говорять, що якщо родичами чиновника будуть вважатися тільки чоловік або дружина, всі покупки чиновники зможуть переписувати на дітей, тим самим, суть закону нівелюється...

- Якщо чиновник буде шукати лазівки в декларації, то він їх знайде в будь-якому випадку. Але для цього існують правоохоронні органи, які повинні розбиратися з такими фактами.

- У парламент внесено законопроект про держслужбу, який розбурхав депутатів. Поясніть, у чому його суть?

- Там дійсно є норми, які збурюють депутатів. Приміром, деполітизація чиновників. Там прописана норма, коли людина, що знаходиться на державній службі, не може бути членом партії. Є цілий ряд питань, які стосуються всіх чиновників і всіх присутніх у залі. Думаю, він зазнає незначні зміни, але в цілому буде прийнятий.

- У вас була заочна дискусія з Юлією Тимошенко на тему реальних показників інфляції: за її даними, реальна інфляція в країні - 40%, за вашими - 9%...

- Нагадаю, що ця дискусія стосувалася даних інфляції за 2010 рік. Я оперував даними Держстату. На жаль, іншого органу, який може визначати статистичні дані, у нас немає. А Тимошенко спочатку озвучила цифру 16%, потім "температура" у неї виросла до 42,3%. Я дозволив собі зауважити, що це саме та температура, при якій відмирають клітини головного мозку. І я думаю, що ви зі мною погодитеся, що інфляції 42% у нас немає! Якщо б у нас інфляція вийшла за рамки того, що показує Держстат, це негайно б знайшло відображення у всіх міжнародних домовленостях. Цього сьогодні не відбувається. Тому, я стверджую, що дані щодо інфляції, озвучені Держстатом за 2010 рік, відображають реальну картину.

- Ви особисто ходите в магазини, помітили наскільки реально подорожчали продукти?

- Я особисто ходжу в магазини. Більш того, спілкуюся з урядом і звертаю увагу на те, що люди не задоволені зростанням цін, особливо - в житлово-комунальній сфері і що почалося (але зупинене урядом) зростання цін на паливно-мастильні матеріали. Але ми бачимо, що відбувається в світі, і те що нашому уряду вдається стримувати цю ситуацію - це вже заслуга. Хоча ми не тішимося і продовжуємо працювати.

- За рік роботи нової влади в країні пройшов ряд масштабних акцій протесту, в тому числі, Податковий майдан, "автомайдан", про що це свідчить, по-вашому?

- Це означає, що в нашій державі в повній мірі працюють демократичні принципи. Якщо ви подивитеся на інші країни, то там люди щодня протестують проти чогось. Тут немає нічого страшного, а владі необхідно прислухатися до того, на що скаржаться люди. І там, де мотиви цих акцій не притягнуті за вуха, необхідно реагувати і усувати проблеми.

- До того, як стати депутатом, ви були губернатором Луганської області. Не хочеться повернутися до колишнього життя?

- Я повертаюся назад щотижня. Мені ось нещодавно доповіли, що один з наших зростаючих лідерів знайшов у мене єдиний недолік - я чимало витрачаю на переїзди. Так, це так, і я з гордістю про це кажу: я той депутат, який щотижня приїжджає до себе в регіон і працює з виборцями.

Інтерв’ю записала та підготувала Наталія Мелещук.

Читайте також:

Сім'я регіонала завдяки державі заробила 200 мільйонів гривень

Азаров не вірить, що українські продукти дорожчі за європейські

Здорожчання овочів та фруктів набирає обертів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: