ПР відбере у Черновецького більшу частину повноважень

Партія регіонів зареєструвала у парламенті законопроект, що передбачає розділення посад мера Києва і глави столичної міської адміністрації. Документ суттєво обмежує владу чинного мера.

Народний депутат від Партії регіонів Олександр Єфремов вніс до Верховної ради законопроект, що розділяє посади мера Києва та голови Київської міської державної адміністрації. Таким чином, нинішній столичний голова Леонід Черновецький може залишитися без більшої частини своїх владних повноважень, зокрема в сфері керівництва столичним господарством.

Зокрема, законопроект про вибори депутатів Верховної ради Криму, обласних, районних, міських, районних в містах рад від 29 червня 2010 року, внесений Єфремовим, передбачає, що посада мера міста Києва залишається виборною, а голову КМДА призначає президент.

"Київський міський голова обирається шляхом прямих виборів відповідно до закону України "Про вибори депутатів Верховної ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів", - йдеться в законопроекті.

У ст.16 документа, натомість, наголошується, що "глава Київської міської державної адміністрації призначається на посаду і звільняється з посади президентом України в порядку, передбаченому Конституцією України з урахуванням особливостей, передбачених цим законом".

Нагадаємо, напередодні ВР провалила 12 законопроектів про місцеві вибори, зокрема документ, що передбачав вибори мерів міст у два тури. Крім того, Партія регіонів внесла до парламенту документ, що передбачає призначення місцевих виборів в Україні на 31 жовтня поточного року.

В разі розділення посад мер Києва втратить суттєву частину повноважень, зокрема у сферах столичного господарства та стратегічного розвитку Києва. Разом із тим, на переконання експертів, уряд вже обмежив владу Черновецького, призначивши на посаду його першого заступника екс-міністра з питань ЖКГ Олександра Попова.

Новий столичний чиновник вже здійснив низку кроків, зокрема звільнив старих заступників Черновецького та призначив нових.

Нові вибори мера Києва мають відбутися у 2012 році.

Читайте також:

Новопризначені заступники Черновецького поділили обов'язки

Попов: довірливого Черновецького просто використовували

Черновецький залишиться на посаді до 2012 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: