ПР вигадала нове слово, яке дозволить зрозуміти Росію

У ПР стурбовані неадекватним розумінням російської культури і російської мови як "частини суспільного життя сучасної України". Все це, на думку ПР, через те, що в державній мові мові немає слова "руський".

У державній мові України не відбитий феномен "руськості" на пострадянському просторі. І це "не дозволяє адекватно визначити і зрозуміти російську культуру, російську мову як частину суспільного життя сучасної України". Тому необхідно розмежовувати в українській мові поняття "російський" і "руський". Для цього в офіційну лексику, окрім поняття "російський", пропонується ввести прикметник "руський".

З такою пропозицією виступив заступник голови фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко.

Колесніченко вже зареєстрував у Верховній раді проект ухвали "Уточнення понятійного апарату мови діловодства державних органів влади, судочинства і т.д."

Депутат звертає увагу, що прикметник "російський" відображає приналежність громадян, соціальних і культурних процесів і явищ до такої держави як Російська Федерація. Тоді як прикметник "руський", яким пропонується доповнити мову ділових паперів, посилатиме до Київської Русі, а також до культури і мови, коріння якої сягає стародавньої держави.

Рекомендації з приводу розмежування понять "російський" і "руський" повинні підготувати профільні підрозділи Національної Академії Наук України.

Після цього нові правила будуть доведені до органів держвлади, місцевого самоврядування, судової системи, світової громадськості, міжнародних організацій.

Читайте також:

Російська мова набуде офіційного статусу після виборів

Закон про мови у поглядах аналітиків: Турки нас навчать

Російську мову в Україні узаконять в листопаді

Посольство РФ: знання російської мови – корисне для всіх українців

ПР не збирається відмовлятися від двомовності України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: