ПР вигадала, як забрати в Бандери звання Героя України

Представники Партії регіонів вважають, що забрати звання героя у Бандери складно, але можливо. Для цього потрібно тільки заборонити героїзацію "фашистських колабораціоністів" в Україні.

Народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко заявив, що знайшов спосіб скасування рішення президента Віктора Ющенка про присвоєння звання Героя України провіднику ОУН Степану Бандері.

За словами народного обранця, юридично забрати звання героя у лідерів українських націоналістів буде складно. Тому "Верховна рада повинна ухвалити закон "Про заборону реабілітації й героїзації фашистських колабораціоністів 1933 - 1945 р." - зазначив політик. Він наголосив, що зокрема має на увазі заборону реабілітації Організації українських націоналістів і Української повстанської армії.

Колесніченко також назвав юридичні ускладнення, які відчує обраний президентом Віктор Янукович, якщо захоче скасувати героїзацію Бандери. "З юридичних причин новому президентові України Вікторові Януковичу буде дуже складно скасувати присвоєння звання "Герой України" (головнокомандуючому УПА) Роману Шухевичу і Степану Бандері. Адже в статуті нагороди "Герой України" не прописана можливість скасування указу про нагородження", - сказав депутат.

Зі слів регіонала, Янукович міг внести доповнення в цей статут про порядок скасування нагородження, але, зважаючи на те, що закон зворотної сили не має, застосовувати його в частині тих нагороджень, що вже відбулися, він не зможе.

"Єдиний вихід у сформованій ситуації - необхідне формування твердої політичної волі в парламенті й прийняття проекту Закону України "Про заборону реабілітації й героїзації фашистських колабораціоністів 1933 - 1945 р." - зазначив він.

На думку Колесніченка, ухвалення такого закону дасть можливість автоматично анулювати указ і створить у суспільстві основу для боротьби з "прихильниками радикального націоналізму і фашизму".

Нагадаємо, раніше представник ПР Борис Колесніков заявляв, що регіонали не будуть відбирати в Бандери звання Героя, хоча й не схвалюють такий його статус.

В той же час, Віктор Янукович говорив, що може розглянути можливість такого рішення.

Віктор Ющенко присвоїв Бандері звання Героя України 22 січня. Це рішення викликало бурхливу та неоднозначну реакцію в Україні та поза її межами.

Читайте також:

Партія регіонів не відбиратиме у Бандери звання Героя

Янукович пообіцяв розібратися з присвоєнням Бандері звання Героя

Президент Польщі засудив Ющенка за героїзацію Бандери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: