ПР вимагає офіційного розслідування, чому МЗС "віддало Румунії острів Зміїний"

"Регіонали" хочуть знати, чому влада "нанесла значну шкоду державним інтересам України".

Депутат від Партії регіонів Дмитро Табачник звернувся із запитом до генерального прокурора Олександра Медведька щодо розслідування "факту передачі Румунії шельфу - острів Зміїний".

Цей депутатський запит був зачитаний сьогодні на засіданні парламенту головою Верховної ради Володимиром Литвином.

Він також зачитав запит групи депутатів від ПР до генерального прокурора "стосовно відповідальності керівників МЗС та інших причетних посадових осіб у зв’язку з бездіяльністю чи навмисними діями, які нанесли значну шкоду державним інтересам та територіальній цілісності України".

Як повідомляв ТСН.ua, 3 лютого 2009 року Міжнародний суд ООН в Гаазі (Нідерланди) виніс рішення, у якому визначив, що остів Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України у визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони.

Суд також вирішив не враховувати диспаритет у довжині прибережної лінії України та Румунії у Чорному морі при делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони.

Після винесення цього рішення ряд політиків і політологів звинувачували МЗС і чинну владу у тому, що вони не змогли відстояти інтереси держави у цьому питанні, оскільки Україна внаслідок рішення суду нібито втратила частину своєї території.

В той же час, МЗС стверджує, що це рішення Міжнародного суду є вигідним для України, оскільки вона одержала значно більшу частину багатого на нафту та газ шельфу, ніж Румунія.

Читайте також:

Комітет ВР рекомендує розробляти шельф спільно з румунами

Румунія підозрює свого вояка в шпигунстві на користь України

Зміїний: чергова піррова перемога України

Україна не має грошей на розробку шельфу Зміїного

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: