ПР: журналісти мають нести відповідальність за безвідповідальних політиків

Регіонали вважають, що журналісти мають нести відповідальність за публікацію заяв політиків, що є безвідповідальними.

Представниця Партії регіонів Олена Бондаренко вважає, що журналісти повинні нести відповідальність за публікацію "безвідповідальних заяв політиків".

"Свобода слова - це, насамперед, право висловлювати вільно свої думки, у той же час не порушуючи чужі права, тому що наше право завжди закінчується там, де починається право іншої людини", - сказала вона.

"І другий немаловажний момент - це відповідальність. У даному випадку щодо свободи слова мається на увазі відповідальність за те слово, що ти вимовляєш. І якщо воно брехливе, ти маєш нести за це відповідальність", - заявила Бондаренко.

На думку депутата, ця норма в Україні не розвинута. "Ми бачимо безвідповідальні заяви політиків, потім - безвідповідальне транслювання цих заяв через безвідповідальні засоби масової інформації", - впевнена політик.

"І ми потім бачимо, яким чином ця безвідповідальність іржею в'їдається в мозки наших громадян і осідає там абсолютно перекрученими суспільними установками або якимись сформованими не тобою і не щирим положенням речей переконаннями і стереотипами", - зазначила депутат.

Ще одною тенденцією вона назвала "зайву політизацію і суб'єктивізацію журналістики".

"На жаль, велика частина журналістів у нас страждає політичною заангажованістю, прихильністю до тієї або іншої політичної системи поглядів і демонстрацією через свою роботу цих політичних поглядів. Тобто зараз у нас - журналістика ідей, журналістика точок зору і думок, а не журналістика фактів", - вважає Бондаренко.

"А це істотна підміна понять, у тому числі і по волі слова. На жаль, нашому глядачеві, читачеві, слухачеві більше дають якісь висновки, якусь готову інтелектуальну жуйку, перероблену кимсь, не залишаючи заділу для власних міркувань, щоб громадянин міг одержати тільки фактаж і робити висновки самостійно", - відзначила депутат.

При цьому Бондаренко відзначила, що нова влада переборе проблеми в "в інформаційних відносинах".

Нагадаємо, 3 травня відзначається Всесвітній день свободи преси. Президент Віктор Янукович привітав українських журналістів із цією датою.

Читайте також:

Янукович привітав журналістів із Днем свободи преси

Ворогом української преси №1 назвали генпрокурора Медведька

Складено десятку "душителів української журналістики"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: