ПР звернулася до ПАРЄ через прибуття в країну грузинських спостерігачів

Регіонали звернулися до президента, СБУ, ГПУ, ПАРЄ через масове прибуття до України громадян Грузії.

Партія регіонів ініціює розгляд Верховною радою на пленарному засіданні 19 січня масового прибуття громадян Грузії в Україну під виглядом спостерігачів на виборах президента.

Про це сказав журналістам депутат Ради від ПР Борис Колесніков.

"Ми змушені у вівторок, на засіданні парламенту підняти це питання, запросити генерального прокурора, Службу безпеки, прояснити, з якою метою кілька тисяч іноземних громадян прибувають в одну область саме в день виборів президента", - сказав він.

Він повідомив, що ПР звернулася до президента Віктора Ющенка, голови СБУ Валентина Наливайченка, генерального прокурора Олександра Медведька з проханням не допустити втручання у виборчий процес громадян іншої країни.

Крім того, відповідне звернення було спрямовано в Парламентську асамблею Ради Європи та інші міжнародні організації.

Колесніков підкреслив, що якщо буде доведено протиправність дій Грузії в цій ситуації, незалежно від результатів виборів, ПР вимагатиме від Міністерства закордонних справ введення візового режиму з цією країною.

Зі слів Колеснікова, згідно з поданою до Центральної виборчої комісії заявкою, 1,5 тисячі спостерігачів від Грузії мали в день виборів перебувати в Донецькій області, і незважаючи на відмову комісії зареєструвати спостерігачів, громадяни Грузії масово прибувають у цю область, зокрема, 15 січня прибуло 2 чартерних рейси з 300 грузинами.

При цьому, зі слів Колеснікова, при митному огляді в особистих речах одного з прибулих було знайдено карту з вказанням місця розташування всіх виборчих дільниць області.

Нагадаємо, 11 січня ЦВК відмовила в реєстрації 2011 офіційним міжнародним спостерігачам від Грузії, мотивуючи рішення неправильним оформленням спостерігачами документів.

13 січня Київський апеляційний адмінсуд визнав протиправною бездіяльність ЦВК щодо нерозгляду звернення Грузії про реєстрацію офіційних спостерігачів від цієї країни, і зобов’язав ЦВК на найближчому засіданні розглянути це питання.

Центральна виборча комісія подала апеляцію на рішення Київського апеляційного адміністративного суду, яким комісія була зобов'язана повторно розглянути питання про реєстрацію офіційних спостерігачів від Грузії.

Читайте також:

Штаб Януковича вимагає ввести візовий режим з Грузією через її спостерігачів

Глава ЦВК РФ зібрався в спостерігачі на вибори президента України

ЦВК оскаржив рішення суду щодо грузинських спостерігачів

У БЮТ занепокоєні відмовою ЦВК реєструвати 2 тисячі грузинських спостерігачів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: