У ПР звинуватили УПА в убивстві 200 тисяч поляків

Член Партії регіонів Вадим Колесніченко вважає, що провина за знищення 200 тисяч поляків на Західній Україні, а також євреїв, ромів, росіян і навіть українців, лежить винятково на ОУН-УПА.

10_gold
На виставці "Волинська різня": польські і єврейські жертви ОУН й УПА" сталася бійка між представниками "Свободи" та міліцією
Відповідальність за знищення 200 тисяч польського населення Західної України лежить винятково на членах ОУН-УПА, вважає член парламентської фракції Партії регіонів, голова Ради "Правозахисного громадського руху "Російськомовна Україна" Вадим Колесніченко.

Так від відреагував на звинувачення праворадикалів у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі відкриттям виставки "Волинська різня: польські і єврейські жертви ОУН-УПА", яка пройшла в Києві 8-10 квітня 2010 року.

"Українці не вбивали поляків під час "волинської різні", і це не був міжетнічний чи міжнаціональний конфлікт, як зараз намагаються це висвітлити українські праворадикали. Відповідальність за знищення 200 тисяч польського населення Західної України, а ще сотень тисяч євреїв, ромів, росіян і українців, які не поділяли їх нацистської ідеології, лежить винятково на членах ОУН-УПА", - зазначив Колесніченко.

Депутат вважає, що "український народ не несе відповідальність за ці страшні справи групи бандитів (до якої належало менше 1% українців), які за своєю ідеологією та практикою були повність пронацистською та профашистською організацією".

Вадим Колесніченко
УНІАН
Вадим Колесніченко
"Так само як і не несуть відповідальності за діяльність своїх фашистських посібників інші народи, країни яких були окуповані гітлерівською Німеччиною і де також були створені пронацистські організації", - сказав він.

"Саме тому матеріали виставки "Волинська різня: польські і єврейські жертви ОУН-УПА" носять передусім антинацистський та антифашистський характер, спрямовані на порозуміння між польським та українським народами на основі історичної правди та взаємоповаги", - резюмував Колесніченко.

Нагадаємо, 7 квітня ГО "Люстрація" звернулася до Генпрокурора України та голови Служби безпеки України з проханням порушити кримінальну справу проти організаторів виставки, серед яких – нардеп від ПР Вадим Колесніченко.

Співробітники міліції затримали 13-15 прихильників Всеукраїнського об'єднання "Свобода" за підозрою в знищенні експонатів фотовиставки "Волинська різня": польські і єврейські жертви ОУН й УПА", яка 8 квітня відкрилася в Українському домі в Києві.

Представник міліції повідомив журналістам, що підозрювані зайшли в Український дім і почали знищувати картини й інші експонати цієї виставки.

Раніше міністр освіти і науки науки Дмитро Табачник заявив, що під час Великої Вітчизняної війни не було інших воюючих сторін, крім антигітлерівської коаліції та фашистської Німеччини і її союзників. А тому воїнів ОУН-УПА слід вважати союзниками фашистів.

Читайте також:

Ющенко оскаржив рішення суду про позбавлення Бандери звання Героя

Табачник назвав вояків УПА союзниками Гітлера

Суд звільнив активістів "Свободи", затриманих на виставці про жертв УПА

Активісти "Свободи" розгромили виставку, присвячену жертвам УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: