Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Працівник волинського притулку отримав інвалідність внаслідок дій дітей - директор

Матвійчук стверджує, що діти його оббрехали.

Працівник дитячого притулку у Рожищі Волинської області отримав інвалідність через дії дітей. Про це у коментарі ТСН стверджує директор навчального закладу Леонід Матвійчук. За його словами, звинувачення працівників у насиллі над дітьми - наклеп, адже вихованці притулку - важкий контингент, від якого сам персонал і страждає.

"В нас є люди, які одержали інвалідність в результаті дій дітей", - заявив Матвійчук.

У коментарі Обозревателю він додав, що у притулку були випадки, коли діти напали на чергового. "Одному зламали ребра, іншому завдали черепно-мозкову травму - він став інвалідом. Ще на одного чергового накидали матраци, і він дивом вижив", - сказав директор.

ВідеоВихованці дитячого притулку на Волині заявили про побиття та розбещення

Діти заявили, директор їх лупцює, а його брат – черговий з режиму – ще й розбещує дівчат. Це діти розповіли людям, які приїхали до них з перевіркою. Керівник притулку слова вихованців заперечує: мовляв, змовилися і зводять наклеп. Втім, журналістів ТСН всередину не пустив навіть подивитися на умови, в яких живуть діти. 

Вихованці дитячого притулку на Волині заявили про побиття та розбещення

Матвійчук стверджує, що діти його оббрехали нібито через те, що напередодні з ними проводили виховні роботи за погану поведінку.

"Підпалювали папір у карантинному відділенні ігрової кімнати. Пізніше дівчата не виконували ніяких вимог чергового з режиму стосовно відбою. Це кидання книгами в двері, це були навіть спроби вибивати вікно", - каже директор.

Проте спілкується керівник притулку неохоче і після кількох відповідей просто йде. Журналістів всередину не пускає - навіть подивитися на умови. "Стосовно домагань - це є вимисел чистої води. А синців не бачив. Але мова про друге - давайте почекаємо, коли будуть з'ясовані всі обставини", - каже Матвійчук.

Його брат, черговий по режиму, якого звинувачують у домаганнях, до журналістів не виходить. Інші працівники притулку  теж небагатослівні: нічого не бачили і не чули.

Пані Віра, яка живе навпроти притулку,.зізнається, що не раз бачила, як вихованці тікали з закладу. За даними омбудсмена, за останні 5 років із закладу зникло сім хлопчиків. Один і досі в розшуку. Проте у побиття дітей сусіди не вірять

"Ні, це неправда. Я це знаю, які діти, вони на тебе "на ти", вони знущаються, може, хто не витримав та подзатильника й дав", - кажуть вони.

Діти з-за грат на вікні притулку, поки не бачать чергові, розповідають, що коїться у цьому закладі. Стверджують: отримувати стусани - для тутешніх вихованців звично.

- Лізе до слабших дівчат, пристає, б'є, пропонує інтимні послуги.

- Директор?

- Брат його. Черговий по режиму.

- А б'є хто?

- Він і директор. За волосся тягав.

- За волосся тягав?

- По підлозі.

Дітей, які скаржилися на побиття і домагання, перевели до іншого реабілітаційного центру. У поліції відкрили одразу три кримінальних провадження: розбещення неповнолітніх, нанесення тілесних ушкоджень та неналежне виконання обов»язків щодо життя і здоров'я дітей. Нині в притулку цілодобово чергують поліцейські. Омбудсмен же ініціює відсторонення керівника закладу від роботи негайно.

Кореспондент ТСН Анна Махно

Залиште свій коментар

Вибір редакції