Практично на всі медичні програми не вистачає грошей

Міністр охорони здоров'я поскаржився, що всі медичні програми крім імунопрофілактики недофінансовані.

Цього року практично всі державні медичні програми будуть недофінансовані.

Про це заявив міністр охорони здоров'я України Зіновій Митник.

Не зважаючи на те, що цього року на 600 млн гривень збільшено фінансування державних програм, практично всі вони будуть недофінансовані, визнає міністр. За його словами, повністю профінансовано буде лише програму імунопрофілактики.

Водночас Митник закликав об'єктивно ставитися до процесу вакцинації.

"Це не вакцинація себе скомпрометувала. Це її скомпрометували, коли вона перейшла з площини суто медичної у політичну. Однак дивіденди, здобуті окремими політиками на антивакцинальній кампанії, можуть дуже дорого коштувати країні в майбутньому, можливо - доведеться розплачуватися здоров'ям наших дітей", - зазначив міністр.

"Виробництво вакцин - це, звісно, бізнес, як і випуск лікарських препаратів. Але в нас проводиться вакцинація проти тих хвороб, котрі вже давно описані, і дієвість щеплення давно доведено не лише в нас, а в усьому світі. У нас роблять щеплення проти 12 хвороб, тоді як у багатьох країнах - проти 16", - підкреслив Митник.

Водночас міністр заявив, що не знімає вини медиків у вакцинальній кампанії, проте вказує на досвід Європи, яка перейшла на полівакцини - щоб за один раз вводити вакцину проти п'ятьох чи навіть сімох хвороб. Міністр запевнив, що Україна наразі не буде переходити на шести- чи семикомпонентні вакцини.

Раніше Митник заявив, що Україна до кінця поточного року повернеться до принципу рецептурного відпуску ліків.

"Є відповідне доручення, щоб запровадити рецептурний відпуск медпрепаратів. Звісно, залишиться група безрецептурних, - ніхто не відпускатиме зеленку за рецептом", - зазначив міністр.

Читайте також:

До кінця року в Україні запровадять рецептурний відпуск ліків

Американського "доктора Смерть" засудили до семи років в'язниці

Київрада прийняла нові правила виклику "швидкої": 103 дзвонити в окремих випадках

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: