Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прапори ЛГБТ і тюльпани чоловікам: феміністки своєрідно відзначили 8 березня в Україні

Далеко не всі акції минулися спокійно.

Українські феміністки жаліються на гендерну несправедливість, низькі зарплати, недоступність керівних посад та випадки побутового насилля. У Києві на їх марші за рівноправ’я з чоловіками сталися сутички з праворадикалами, котрі намагалися відібрати в дівчат плакати та ЛГБТ-символіку, а в Ужгороді активістів облили фарбою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Ми з подругою навчаємося на інженерів, від викладачів ми чуємо: дівчата, що ви тут забули, ви жінки, ви маєте бути на кухні", - кажуть учасниці акції Ельміра та Анастасія. Їхній марш відбувався під звуки каструльних барабанів, серед вимог були й такі – право жінкам оголювати груди. "Чому жінка має соромитись своїх грудей", - пояснювали феміністки.

ВідеоУкраїнські феміністки теж заявили про гендерну несправедливість в країні

Низькі зарплати, недоступність керівних посад та випадки побутового насилля. Учасниці маршу не хочуть стояти біля плити, а бажають рівноправ’я із чоловіками. Праворадикали, які вийшли завадити феміністкам намагалися відібрати у дівчат плакати та ЛГБТ-символіку. А в Ужгороді активістів облили фарбою.

Українські феміністки теж заявили про гендерну несправедливість в країні

Марш у столиці пікетували прихильники традиційних цінностей – молодики у спортивному за словом у кишеню не лізли, а подекуди протистояння переростало формат словесних баталій і починалися сутички. Акція у столиці завершилася закликом розходитися групами, щоб уникнути нападів радикалів. Організатори маршу повідомляють про п’ять активістів, які постраждали від побоїв, зеленки та газових балончиків.

Тим часом в Ужгороді акція за рівність жінок завершилась атакою червоною фарбою на активістів. Нападники намагались втекти, проте їх затримала поліція. У Дніпрі та Харкові цього разу обійшлося без провокацій – посилені наряди поліції охороняли бажаючих рівноправ’я із чоловіками. Львівські ж феміністки дарували перехожим чоловікам тюльпани – так жінки натякали, що замість квітів від чоловіків чекають поваги. "Ці букети, ці подарунки, які вони нам сьогодні дарують, вони не можуть бути виправданням того скривдження, того насильства, яке чоловіки заподіюють протягом цілого року жінкам", - пояснила співорганізатор акції Марта Чумало.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Залиште свій коментар

Вибір редакції